DOMINIKA HYŻAK (ŁÓJ)

DOMINIKA HYŻAK (ŁÓJ) – kandyduje do Rady Miejskiej w Mosinie z listy KWW “Czas Ziemi Mosińskiej”

Urodziła się w r. 1980 w Poznaniu. Studiowała dziennikarstwo i politologię. Mieszkanka Drużyny.

W Radzie Gminy chce być głosem mniejszych miejscowości i prezentować ich postulaty. Zamiast górnolotnych haseł proponuje troskę o “detale”, ułatwiające życie mieszkańcom i mieszkankom gminy. 
Zna tu każdy kąt: wie, gdzie popsuła się lampa uliczna, którą drogę trzeba koniecznie załatać lub gdzie zamontować próg zwalniający przed przejściem dla pieszych i obniżyć krawężnik.
Uwielbia czytać dobrą literaturę kobiecą. Jako stała bywalczyni biblioteki w Mosinie, chciałaby uczynić to miejsce lokalnym centrum kultury i projektów wspierających czytelnictwo.
Od kilku lat pracuje w firmie Martex – znanym w regionie przykładzie dobrze prosperującego, lokalnego przedsiębiorstwa.
W wolnym czasie stawia na aktywny wypoczynek – uprawia nordic walking i jeździ na rowerze. Często lata do Szwecji i jest zafascynowana organizacją tamtejszych lokalnych społeczności. Ma dwóch nastoletnich synów. Znając ich potrzeby i obserwując, jak dorastają, jest przekonana, że gminie potrzebny jest kompleksowy plan tworzenia przestrzeni i projektów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży – placów zabaw, zajęć dodatkowych w domach kultury, inicjatyw sportowych.

Hasło: Zadbajmy o codzienność!

_________________________

Głosować na nią mogą osoby mieszkające w okręgu nr 2, tzn.
mieszkańcy następujących miejscowości:

BOLESŁAWIEC, BORKOWICE, DRUŻYNA, DYMACZEWO NOWE, NOWINKI, KONSTANTYNOWO, PECNA, DYMACZEWO STARE, JEZIORY, KROSINKO, LUDWIKOWO, KROSNO

W okręgu nr 2 zarejestrowano 26 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Do podziału między nich jest 5 mandatów.
Uprawnionych do udziału w wyborach w okręgu nr 2 jest 5 705 osób.