Zamieszkaj w Gminie Mosina

3 września 2016 r. opublikowano na oficjalnym kanale informacyjnym “Gmina Mosina” filmy przygotowane w ramach kampanii promocyjnej “Zamieszkaj w Gminie Mosina”. Skierowana jest ona do osób, które szukają miejsca do zamieszkania, w niedalekiej odległości od Poznania, gdzie dobrze się żyje i wypoczywa.

Filmiki, jak na reklamę przystało, pokazują naszą gminę z jak najlepszej strony.

Mnie najbardziej spodobała się Straż Miejska na rowerach, o których wielokrotnie była mowa. Niestety w tzw. realu nie było mi dane zobaczyć naszych strażników w czasie rowerowego patrolu.

Czy ktoś ich widział?

18 Comments
Karol 12/09/2016
| |

A co słychać w sprawie basenu. Na filmie pokazane jest miejsce, gdzie ma powstać. Czy ten basen rzeczywiście będzie zbudowany? A jak tak, to kiedy? Na spotkaniu wyborczym kandydat na burmistrza – pan Mieloch opowiadał o basenie w Herbach. Czy nadal ten wzór jest aktualny, czy to będzie coś innego.
Ile trzeba będzie dokładać do utrzymania basenu z gminnej kasy? Bo w tych Herbach nie jest tak różowo. Muszą dorzucać 300 tys. zł.

paw 10/09/2016
| |

Widzę że pojawiła sie gmina mobilnie – żenada.
Można powiedzieć prawdy tam malutko oj malutko…
Bo władzom nadal ciezko wprowadzic system komunikacji publicznej dla gminy w oparciu o badania fachowców – zapewniajac mieszkancom sprawne poruszanie sie po aglomeracji czyli głownie zapewnić sprawny (takt, abor, cena) dojazd do Poznania.
Co do innych komentarzy jezeli wladze chca postawic na developerke to mamy w poblizu spaskudzony Lubon – uczmy sie na bledach innych.

Alina 10/09/2016
| |

Myślę, że to nie fair play w stosunku do tych, którzy uwierzą w te cuda. I to za publiczne pieniądze ! Transport to dla połowy gminy koszmar najpierw dzienny póżniej nocny. O służbie zdrowia, usługach i infrastrukturze delikatnie przemilczano.Słusznie bo niewiele w tym zakątku się dzieje. Właściwie gmina ma 2 podstawowe atrakcje : ekologię i Poznań w pobliżu.

Ola 09/09/2016
| |

Filmy o kulturze, sporcie są w porządku, bo w tych obszarach wiele się dzieje. Turystyka w porządku, bo mamy potencjał, ale ekologia?! Ciągle ludzie palą śmieci, śmiecą w lasach, a nic się z tym nie robi. Latem powinien być zakaz palenia w piecach. Gmina Mosina powinna propagować budownictwo jednorodzinne a nie reklamować deweloperkę. W reklamie jest przede wszystkim osiedle Miodowe, jest też chyba migawka z osiedla Leśnego w Czapurach ale ani słowa, ani jednego obrazka z osiedli domów jednorodzinnych. Dlaczego nie pokazaliście mojego osiedla Królewskiego w Mosinie? Bo źle wyglądałyby drogi?

enter 09/09/2016
| |

Zachęcenie ludzi do zamieszkania na terenie gminy Mosina, to w stanie obecnym można ocenić jako wciąganie ich w pułapkę, z której nie wiadomo kiedy wyjdą. Chodzi mi tak na prawdę o brak odpowiedniej infrastruktury- bazy do życia i rozwoju.

realista 06/09/2016
| |

Zdjęcia Mosiny i gminy z drona piękne, ale gmina jako towar przereklamowana. Jest to fajne miejsce, ale paw i enter mają rację. Chwalmy się, ale z umiarem, bo jest jeszcze wiele do zrobienia.
Celem tej reklamy jest ściągnąć do gminy jeszcze więcej ludzi. Więcej mieszkańców to zyski, ale i wiele potrzeb do zaspokojenia. Nowi są niecierpliwi i chcieliby mieć od razu to, co mieli w Poznaniu.

enter 06/09/2016
| |

Tak się zapytam, w którym miejscu na terenie gminy są wyznaczone w planach miejscowych atrakcyjnie skomunikowane miejsca inwestycyjne dla biznesu? dla deweloperów? Gdzie jest infrastruktura pozwalająca lokować firmy i rozwijać budownictwo? Macie jakieś ulgi dla przedsiębiorców w tej Mosince?
Co do turystyki. Czym się możecie pochwalić? Rogalinem, WPN-em, a może wieżą widokową i kiepskim systemem ścieżek rowerowych? Jak jesteście skomunikowani? Brak utwardzonych dróg lokalnych, brak obwodnic, korki. Szkoły- przeludnione Krosno, przeludnione Czapury. Trochę się zmieni po likwidacji gimnazjów. Bezpieczeństwo ok, baza sportowa ok, kultura i ekologia ok. Czy w Mosinie i okolicach rzeczywiście warto zamieszkać?

JN 05/09/2016
| |

Za dużo lukru w tych filmach. Niech Pani wstawi ten o transporcie, o którym pisze paw.

paw 05/09/2016
| |

Dziś w TVP Poznań po lub przed wieczornym Teleskopem był filmik, ale chyba inny niz te tutaj – o dobrze funkcjonujacym transporcie jako atucie gminy…
Patrzyłem z niedowierzaniem – czysta kpina z obecnych mieszkańców.
Ogólnie można poznac koszty tych filmikow i “kampanii reklamowej”?
Gdy “produkt” pod nazwą gmina będzie funkcjonował będzie sprawnie to reklamy nie będą potrzebne.