Kalejdoskop wydarzeń


“NIE ZGUBMY HISTORII” – wtorek, 24 stycznia 2017 r.



Ofertę kulturalno-oświatową Mosińskiego Ośrodka Kultury wzbogacił cykl spotkań Mosińskie opowieści. Wczorajsze spotkanie Nie zgubmy historii było poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu.
Jacek Szeszuła – radny Rady Powiatu, regionalista, członek naszego Stowarzyszenia – zabrał licznie przybyłych pasjonatów historii w interesującą podróż w czasie i przestrzeni. Przybliżył zebranym losy Wielkopolski poczynając od utraty przez Polskę niepodległości aż do jej odzyskania. Przedstawił informacje o powstańcach urodzonych, bądź związanych z Mosiną. Był to barwny, niezwykle interesujący wykład. Gratuluję!

Włodzimierz Gabrielski – inicjator znakowania grobów powstańców opowiedział o założeniach akcji oraz jej postępach. Mówił także o trudnościach w dotarciu do rodzin i potrzebnych informacji. Apelował do obecnych o pomoc w tej szlachetnej akcji.
Mieszkanka p. Halina Pikińska przybliżyła postać swojego dziadka i wydarzenia, w których uczestniczył.
O akcji znakowania powstańczych grobów i przygotowaniach do 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego mówił także zastępca burmistrza Przemysław Mieloch.
Więcej o akcji TUTAJ
W sali kolumnowej p. Józefa Roszak-Rosić zorganizowała wystawę zdjęć i pamiątek ze zbiorów Izby Muzealnej.


OTWARCIE BIURA POSELSKIEGO W MOSINIE – poniedziałek, 23 stycznia 2017 r.


Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski zaprosił mieszkańców gminy Mosina na otwarcie swojego biura poselskiego oraz biura bezpłatnych porad prawnych.
Nigdy wcześniej żaden poseł w naszym mieście takiego biura nie prowadził. Inicjatywa ta wywołała spore zainteresowanie i uznanie ze strony mieszkańców.
Na spotkanie przybyło około 60 osób.
Społeczne Biuro Poselskie Bartłomieja Wróblewskiego mieści się w Mosinie przy ul. Wodnej 8A. Będzie otwarte w pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 19.00-20.00.


KONCERT TRZECH CHÓRÓW – niedziela, 22 stycznia 2017 r.


O godz. 17.00 w kościele p.w. św. Mikołaja w Mosinie miał miejsce piękny koncert w wykonaniu trzech chórów:

Chóru Francesco z Wiry,

Chóru Zamku Kórnickiego Castellum Cantans

oraz Chóru p.w. Świętej Cecylii z Mosiny.

 

Dla słuchaczy była to okazja do wielu doznań artystycznych, a dla chórów z sąsiadujących ze sobą gmin możliwość wymiany doświadczeń. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem utworu. Połączonymi chórami dyrygował Leszek Marciniak.

 

1 Comments
Jestem ze wsi 25/01/2017
| |

Jak macie biuro poselskie to po co wam pływalnia ?
Według Teleskopu biuro mieści się przy ul. Kościelnej 1. Czyżby salka parafialna miała służyć polityce ?