Jan Marciniak – postaw na doświadczenie

Szanowni Państwo,
21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe. Kandyduję na urząd Burmistrza Gminy Mosina, a także ubiegam się o mandat radnego z Okręgu 4 (Os. Czarnokurz, Os. Za Barwą, Os. Śródmieście).
Reprezentuję Komitet Wyborczy Wyborców Czas Ziemi Mosińskiej.

Najważniejsze dla mnie jest:
1. Racjonalne planowanie przestrzenne, zrównoważony rozwój gminy. Jestem przeciwny lokowaniu stref przemysłowych w miejscach o dużym potencjale turystycznym..
2. Szacunek dla pieniądza publicznego. Pieniądz pochodzący z podatków należy wydawać rozważnie.
3. Rozbudowa infrastruktury, zwłaszcza budowa dróg, które ograniczą korki.
4. Sprawne działanie Urzędu Miejskiego.

program wyborczy: https://marciniak-mosina.pl/program-wyborczy/

Mam żonę Alicję, troje dorosłych dzieci: Annę, Leszka i Jakuba, a także trzyletnią wnuczkę Różyczkę. 
Pracowałem w Instalu Poznań, na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w Zarządzie Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta Poznania, gdzie zajmowałem się budową dróg oraz infrastruktury podziemnej. 
Pełniłem funkcję Sekretarza i Zastępcy Burmistrza Gminy Mosina. Jestem współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej.

Szanowni Państwo,
Zwracam się z prośbą o rozważenie mojej kandydatury na funkcję Burmistrza Gminy Mosina. Posiadam duże doświadczenie samorządowe i zapewniam, że jeśli zostanę wybrany, nie zawiodę.

Proszę o Państwa poparcie

Jan Marciniak

65 Komentarze

 1. Drodzy Mieszkańcy Ziemi Mosińskiej
  Wyniki wyborów na urząd Burmistrza zostały ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą.

  Przemysław Mieloch 6145 głosów – 45,12 %
  Robert Borkiewicz 4048 głosów – 29,72 %
  Jan Marciniak 3427 głosów – 25,16 %

  Raz jeszcze gratuluję panu Przemysławowi Mielochowi i panu Robertowi Borkiewiczowi.
  Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na mnie głos. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moich kontrkandydatów. Uczestniczyliście Państwo w historycznym dniu, dniu wyborów na urząd Burmistrza oraz radnych do Rady Miejskiej w Mosinie.
  Za dwa tygodnie odbędzie się II tura, w której zostanie wybrany Burmistrz Gminy Mosina na pięcioletnią kadencję. Bardzo zachęcam Państwa do udziału w głosowaniu.
  Chciałbym bardzo podziękować członkom Miejskiej oraz Obwodowych Komisjom Wyborczym, za trud wniesiony w przeprowadzenie wyborów.
  Bardzo dziękuję Koleżankom i Kolegom z KWW Czas Ziemi Mosińskiej za pracę, jaką podczas kampanii wyborczej wykonali. Tworzyliśmy bardzo ciekawy, sympatyczny zespół ludzi, który autentycznie się polubił, a to dobrze wróży na przyszłość.
  Z woli Wyborców dane mi będzie reprezentować Ich w Radzie Miejskiej. Wspólnie z Małgorzatą Kaptur, Elżbietą Jarecką, Romanem Kolankiewiczem, Łukaszem Kasprowiczem, Marcinem Ługawiakiem będziemy starali się wnieść w pracę Rady wartościowe propozycje i przekonać do nich pozostałych radnych. Jesteśmy otwarci na dialog, gdyż wolna od uprzedzeń, twórcza, merytoryczna rozmowa może być fundamentem w znalezieniu kompromisu, tak potrzebnego nam wszystkim.
  Chciałbym na koniec podziękować panu Jerzemu Rysiowi – Burmistrzowi Gminy Mosina za czteroletni trud w realizacji niełatwych zadań na rzecz mieszkańców Ziemi Mosińskiej.

  Jan Marciniak

 2. W wyborach na urząd Burmistrza uzyskałem ok. 3500 głosów. Wybory przegrałem.W II turze spotkają się Przemysław Mieloch i Robert Borkiewicz, którym gratuluję.Po opublikowaniu ostatecznych wyników opublikuję stosowne podziękowania.

   • Szkoda to jak teściowa do studni wpadnie i ją wyjmą . Przekleństwem Jana Marciniaka jest fakt , iż nie dostrzega , że socjologicznie Modina na przestrzeni ostatnich 10-15 lat się zmieniła bardzo i treści głoszone tyleż lat wstecz nie są w stanie trafić do przekonania wyborcom . Pomijam fatalny dobór „ doradców „ , nieumiejętność słuchania i bardzo negatywną kampanię wyborczą . Zbyt dużo by wygrać …

   • Szkoda to jak teściowa do studni wpadnie i ją wyjmą . Przekleństwem Jana Marciniaka jest fakt , iż nie dostrzega , że socjologicznie Mosina na przestrzeni ostatnich 10-15 lat się zmieniła bardzo i treści głoszone tyleż lat wstecz nie są w stanie trafić do przekonania wyborcom . Pomijam fatalny dobór „ doradców „ , nieumiejętność słuchania i bardzo negatywną kampanię wyborczą . Zbyt dużo by wygrać …

    • @Marek nie jest szkodą gdy teściowa wpadnie do studni i ja wyjmą tylko szkoda jest wtedy gdy teściowa wpadnie do studni bo wodę zatruje;)
     A tak na poważnie…wielka szkoda, że Pan Marciniak nie został burmistrzem ale cieszę się niezmiernie ,że jest Radnym. Gratulacje!
     A teraz co wybrać? Niełatwo, ale chyba już wole nowe (nieznane) niż wybierać człowieka którego zamiary już poznaliśmy, szkoda by było kolejnych pięciu zmarnowanych lat…no i ciekawi mnie jak wywiąże się z obietnic wyborczych Pan z Daszewic.

 3. Wybór jest trudny, bo każdemu kandydatowi daleko do ideału – Mieloch podobno historyk – chce instalować strefę przemysłową, między Kórnikiem a Rogalinem i tam, gdzie się tylko da lokować intensywną zabudowę. Nie po to kupiłem działkę i wybudowałem dom, żeby dookoła ktoś mi wstawiał szeregowce. Poza tym jest ministrantem, a to jest trochę dziwne, żeby burmistrz służył do mszy jak jakiś dzieciak. Borkiewicz nie ma doświadczenia, chociaż to miły i sympatyczny człowiek. Marciniak jest doświadczony i dobrze mu z oczu patrzy, ale jest trochę za stary. Pójdę na wybory, ale chyba nie poprę żadnego z nich.

  • mam problem@ – dopiero możesz mieć problem jak nie będziesz głosował.Ja z rodziną zagłosuje na Marciniaka oczekując głębokiej reformy Urzędu i rozsądku w zarządzaniu budżetem.Skoro ma go wspomagać Pani Małgorzata Kaptur to jest pewność, że stagnacji nie będzie. Swoje umiejętności kreatorskie Pani Małgorzata pokazała nie raz i nie dwa.

  • Jestem pewien, że strefa AG w Świątnikach i Mieczewie zostanie wyrzucona ze Studium. To już od dłuższego czasu słyszy się w okolicach Placu 20 Października. Byłoby to rozsądne lub co najmniej jej ograniczenie do góra 30 ha z dodatkowym zapisem wyłączającym produkcję. Zamiast tego przesunąć ją w kierunku zjazdu Wronczyn. Myślę, że w tym kierunku pójdą zmiany, jeśli Studium ma być akceptowalne.

   • BARDZO DOBRE ROZWIĄZANIE. Tak jest na zachodzie. Nie wolno lokować przemysłu i firm transportowych w granicach miast, tylko jak najbliżej autostrad i dróg szybkiego ruchu. Szkoda, że u nas o tym nie pomyślano, tylko ulokowano dużą firmę transportową w środku miasta. Może nowy burmistrz pomyśli nad rozwiązaniem tego problemu.

    • Strefa w centrum miasta istnieje od dawna. Oczywiście można przegonić stamtąd ulokowane tam podmioty, ale skutki byłyby raczej opłakane dla gminy. Po pierwsze, odpały by dochody z działalności gospodarczej i wszystkie korzyści powiązane, po drugie, gmina musiałaby zapłacić potężne odszkodowania tym firmom, które już tam są oraz tym, które chciałyby się tam ulokować. To, że swego czasu nie zapłaciliśmy odszkodowań firmie, która chciała realizować na tych terenach pirolizę opon, to zapewne tylko fart, albo dobry gest samej firmy…

     • Kiedyś lokowano zakłady przemysłowe w miastach,ale weź pod uwagę,że to czas słusznie miniony i że te mosińskie ulokowano na lewych decyzjach środowiskowych, bez podstaw do pominięcia społeczeństwa w postępowaniach.
      Masz coś przeciwko temu, by następny burmistrz przeprowadził audyt lewizny?
      Jakie są te kosmiczne dochody o których piszesz? Czy nie jest tak,że gdyby gmina naliczyła uczciwe podatki ulubionym żwirowcom to by uzyskała wielokrotnie wyższe dochody? Może jakieś dane na ten temat czy dalej będzie miała miejsce mitologizacja dochodów od Rohra czy Story?

      • @karp
       Burmistrz nie musi się nikogo pytać, co jak ma robić. To taki jego przywilej. Jeśli zechce sprawdzać to o czym szanowny karp pisze, to to zrobi nawet bez podpowiedzi niemej ryby. Jeśli karp chce uzyskać odpowiedzi na pytania, które powinny trafić do burmistrza, to niech te pytania zadaje burmistrzowi. Ma karp do tego prawo tak samo jak każdy obywatel tej gminy. W wypowiedziach karpia jest wiele sarkazmu, pomówień i nieprawdziwych sformułowań. Wolałbym, żeby je kierował do właściwych adresatów lub do instytucji i służb, które mogą się tym zająć. Powiem jeszcze raz, nie mam nic przeciwko temu, by następny burmistrz przeprowadził jak to nazywasz “audyt lewizny”. Co będzie karpiu, jeśli okaże się, że te pomówienia o “lewiznach” okażą się kłamstwem?
       Nie pierwszy raz kłamiesz tworząc dziwne teorie spiskowe, a kiedy odkrywasz swój błąd nawet nie przepraszasz respondentów. To taki karpi sposób na życie…

       • Ciebie jako podatnika jakoś dziwnie to nie ciekawi. Podchodzisz selektywnie do dochodów. Widzisz tylko te od Rohra. Tego jakie podatki
        płacą kopalnie żwiru nie wiedzą nawet radni.Nawet jakbyś pismo napisał,to będzie to nazwana inaczej, tajemnica układu.To,że wszystkie decyzje środowiskowe z czasów pani niepowiatowej to prawda i wyjaśniałem dlaczego . Masz jakieś kontrargumenty, bo tylko tak żwirujesz po powierzchni, nie wchodząc w szczegóły.?

        • Koszty odtworzenia zniszczonych przez tiry nawierzchni drogowych to też lokujesz po stronie dochodów gminy?
         No jak już ty nie masz nic przeciwko audytowi w decyzjach środowiskowych i gminnych spółkach, to już chyba nawet Strażyński nie
         ma. Tylko się cieszyc.

        • Żwiruję po powierzchni tak jak szanowny karp. Co prawda dziwię się, jak karp bez wody radzi sobie na tym żwirowisku ale zaraz pomyślałam, jak bez wody? Skoro radni czegoś nie wiedzą, to skąd ja miałbym mieć taka wiedzę? Jest jednak szansa pozyskania tych danych przez zapytanie w odpowiednim trybie.
         A tak swoja drogą karpiu, może do apteki czas po coś na uspokojenie?

        • Mylisz się co do tego zapytania. Urząd wykręci się tajemnicą skarbową.Właśnie dlatego wałkowanie na tym poletku jest dośc łatwe. Ja już pisałem,że nie wiem czy u was jest, ale wiem na pewno, że w Dopiewie tak było. Pan Burmistrz napomknął tylko o jakiejś sprawie w SKO, więc pewnie przez ten przetak znaczne dochody wam uciekają.Na ten moment ani ty, ani ja nie potrafimy
         określic czy są to kwoty większe, czy mniejsze od tych pozyskiwanych od firm z okolic Śremskiej.Jest to też kwestia stawek, bo jeśli nawet nie pobieracie rolnego od żwirowni,to interpretacje mówią że powinny byc stosowane najwyższe stawki pod. od nieruchomości. Postawisz złotówkę na to,że tak jest?

         Nie korzystam z aptek i zamiast tego wytłumacz mi jako człowiek zbliżony do władzy,czy to normalne, że lokalny samorząd przegłosowuje plan i drogę oznaczoną jako publiczna włącza rzekomo do działki inwestora?

        • Karpiu, nudzisz.
         Potrzebujesz rozmowy z burmistrzem to udaj się do niego. Nie oczekuj od zwykłego mieszkańca wiedzy, której on nie posiada. Żwirujesz tak ostro, że sobie całkowicie szlam wytarłeś, a przy okazji zmatowiłeś rogówki.

     • Wyrzucić z centrum i przesunąć na obrzeża GMINY w kierunku dróg powiatowych, czy autostrad. Zachęcić do tego kroku podatkami mniejszymi. Natomiast firmy duże i uciążliwe w środku miasta powinny płacić wysokie uwidocznione mieszkańcom podatki. Bo jak się ma rozwijać mieszkaniówka, gdzie w lesie bez gazu, kanalizacji, przedszkoli, szkól, a firmie to wszystko jedno, byle blisko szerokiej drogi dojazdowej.

      • Pomysł godny samorządowca, zróżnicowanie podatków w proponowany sposób z tego co wiem nie jest możliwe. Inaczej mówiąc, ustalenie przez radę gminy stawek podatku na innym poziomie musi dotyczyć ogółu podatników, a nie konkretnego podmiotu – tak wynika z przepisów.
       Gdyby to było możliwe, to idąc za rozumowaniem karpia “wałki” byłyby przeogromne…

     • Do z Krosna. Strefa przemysłowa miała racje bytu w centrum miasta jak SFM korzystała z rampy kolejowej. W roku 2002 ówczesna burmistrz (nauczycielka gimnastyki) zmieniła decyzje burmistrza dr. Kałuzińskiego o likwidacji strefy przemysłowej i zamienienie jej na mieszkaniówkę. Ona postawiła na AG czyli firmę transportową ROHR czego później bardzo żałowała , a w 2005r. na firmę produkcyjną STORA ENSO.
      Co Gmina zarobi na podatkach to traci na remontach dróg dojazdowych i lokalnych niszczonych przez Tiry. W zakładach obecnie w większości pracują niewolnicy ukraińscy, bo Polacy maja gdzieś zarobki na poziomie 1500 zl.

      • Polacy w tym czasie pracują na czarno w kilku firmach, a do gminy pewnie przychodzą po zapomogi, jako że w kwitach nie mają ani jednej zarobionej złotówki na umowę o pracę.
       Zapytam o remontowane drogi – o jakie drogi tobie chodzi i o jakie remonty? O Sowinieckiej mówi się już ponad ćwierć wieku. Śremska? Kiedy gmina remontowała Śremską, albo DW430 lub DW431? Wymień te drogi, a przyłączę się do twojego płaczu nad tym, jak to Rohr i Stora Enso zniszczyły nasze mosińskie drogi. Nie widzisz, jak po naszych lokalnych drogach jeżdżą nasze lokalne firmy transportowe? Może sam masz taką, a z tej pozycji udajesz świętego. nie można czytać spokojnie twoich wywodów…

   • Mieloch wyraźnie dał znać, że nie zrezygnuje ze strefy przemysłowej w Świątnikach. Obietnice o tym, że jej nie będzie składał 3 lata temu.
    Wyborca się nie nabierze na plotki adwokata Przemysłowego co niby z Krosna pochodzi 😉

    • Byłem na tym spotkaniu w Mieczewie i w Świątnikach. Nie pamiętam, by zastępca burmistrza składał takie obietnice. Były jednak rozmowy na temat rozwiązania problemu, ale ruch pozostał po stronie przedstawicieli zarówno Świątnik jak i Mieczewa. Tych ostatnich w szczególności. Inicjatywy z tej strony zabrało, jak można było przypuszczać, a towarzystwo chyba się zataiło. Z rozmowy, jaką prowadzili z burmistrzami wywnioskowałem, że porozumienie jest bliskie. Doszło też do mnie, że burmistrz prosił o ich inicjatywę w wywołaniu spotkania w UM i przedstawienie na nim konkretnych propozycji w celu uzyskania consensusu.
     Nie wiem, czy doszło do takiego spotkania, ale sądząc po widocznych efektach, chyba nie. W kuluarach mówi się, że burmistrzowie gotowi są ustąpić, ale wciąż oczekują oferty ze strony reprezentantów Świątnik, a głównie Mieczewa. Dlaczego Mieczewo nie wystąpiło z propozycją koncepcji, o której sami wspominali?

     • O fermach coś było na tym spotkaniu( nie mylic z ofermami)? Czy jakoś wytłumaczono obecnośc ferm w strefie przemysłowej? Od ferm jest tylko podatek
      rolny czy się mylę?Jeśli tak, to dochód dla gminy z terenu z fermą jest mniej więcej taki sam, jak bez fermy.

       • Oferma wprowadził zapis o fermach na str.123 Studium, jako przeznaczenie uzupełniające pod AG.
        Człowieka niby z Krosna powinien zadowolic zapis o dopuszczeniu żwirowania na terenach rolnych, przy czym tereny PG-eksploatacji złóż są
        osobno.

        • Nie możesz sobie darować inwektyw karpiu? Skąd u ciebie tyle chamstwa? Nikt nie zabrania tobie krytyki, ale nie musisz używać dodatkowych określeń, których sam nie chciałbyś czytać na swój temat.

        • Choc byłem kiedyś ministrantem, to nie nadstawiam drugiego policzka.
         Jak jeszcze raz zaczniesz,oddam.
         Nie irytuj się, człowiek żwiru wszedł do rady.

        • Twoja ministrantura karpiu nikogo tutaj nie obchodzi i nic nie ma do rzeczy w tej sprawie. Krytykuj, ale nie używaj inwektyw i nie strasz, że oddasz. To nieładnie z twojej strony…

        • Dobra powstrzymam płetwę w pół drogi. Bardzo żwirowo się z tobą rozmawia. Daj jakieś wskazówki przyszłemu burmistrzowi i nowej radzie na jakim poziomie mają ustalic podatek od nieruchomości.Ile w/g ciebie żwirownik powinien płacic za m2 żwirowni:1,5,10,20 zł?
         Czy wolisz by przy sprzyjających konstelacjach gwiazd w gmninie i starostwie,żwirownie były opodatkowane podatkiem rolnym?
         W Studium przecież rolnictwo=żwirownictwo.

     • @ z Krosna, adwokacie Przemysłowy.
      Przeczytaj dodatek specjalny do “Informatora Mosińskiego” z października 2015 roku. Zarówno Ryś jak i Mieloch piszą w nim wyraźnie, że wycofują się z pomysłu strefy przemysłowej w Świątnikach.
      Piszą tam o turystyce, hotelach itd.
      Ryś chyba nie dopilnował a Mieloch nie tylko nie dotrzymał słowa ale w swoim referacie planowania polecił dopisać extra kilkadziesiąt hektarów.
      A co do oferty Świątnik i Mieczewa to przecież w pewnych programach wyborczych została wyraźnie przedstawiona alternatywa dla Przemysłowych pomysłów i chyba wynik głosowania niedzielnego w Świątnikach nie pozostawia wątpliwości który kierunek mieszkańcy poparli.

      • Wyborco. Jak już, jestem adwokatem rozsądku.
       Odnoszę się do tego, co było przedmiotem rozmów z przedstawicielami Mieczewa i Świątnik. Po drugiej debacie ustalono, że przedstawiciele Świątnik i Mieczewa (z mocnym akcentem na Mieczewo) przedstawią swoje propozycje i koncepcje dla tych terenów. Oczywiście, widzę wyniki głosowania i poruszenie w mediach, ale wiem, że mimo obietnic o przystąpieniu do takich rozmów te po prostu nie odbyły się z uwagi na nie przystąpienie do nich grupy reprezentującej Mieczewo i Świątniki. Jestem pewien, że burmistrzowie pokazując Studium pokazali jednocześnie i to, że ktoś zaniedbał kontynuacji rozmów zgodnie z danym przyrzeczeniem. Pamiętam rozmowy toczone w Mieczewie i Świątnikach stąd moje przypuszczenia.
       Szanuję “pewne programy wyborcze”, ale nie rozumiem odstąpienia od ustalonych rozmów. Jestem ciekaw, czy Mieczewo i Świątniki poinformowały burmistrzów, że rezygnują ze spotkania i będą kontynuowały swój wcześniejszy kurs.
       Pewnie tego nie zrobiły i same odstąpiły od pierwotnych ustaleń. Coś bym wiedział, gdyby było inaczej…

        • @Wyborca
         Sam musisz swoją uwagę przekazać zastępcy burmistrza, panu Przemysławowi Mielochowi.

         Jeśli chodzi o mnie, to nie czuję się ani ośmieszany, ani oszukiwany. Mam swój rozum, zdrowy jak mniemam osąd i krytyczne spojrzenie na sprawy toczące się w Mosinie. Jest wiele materiałów, które pozwalają wyrobić sobie własne stanowisko, ale najważniejsze jest to, jak potrafimy się nimi posłużyć i jak je odczytujemy. Są też spotkania na które zapraszane są różne osoby, ale i można w nich uczestniczyć bez zaproszenia. Z takiej możliwości skorzystałem, byłem świadkiem tych spotkań. Jak widziałem, mieszkańcy także rejestrowali te spotkania, wiec materiały poza pisanymi są.

         Ta konkretna uwaga dotyczy dodatku specjalnego do Informatora Mosińskiego z października 2015 roku. Na stronie 11 ww. dodatku w punkcie 2d czytamy:

         “Po konsultacjach przeprowadzonych w Mieczewie i Świątnikach rozważana jest koncepcja wprowadzenia usług hotelarskich, gastronomicznych, turystycznych, rekreacji
         i sportu uzupełnionych przez zabudowę rozproszoną od strony Rogalina i wskazaniem niewielkiego obszaru działalności gospodarczej.”

         Ten tekst jest nawiązanie do mających się odbyć rozmów w tym temacie z przedstawicielami Mieczewa oraz Świątnik. Mimo obietnicy rozmowy się nie odbyły, a w zamian przedstawiono burmistrzowi petycję z własnym stanowiskiem nie podejmując dyskusji do której wcześniej się zobowiązali.

         Takie są moje wnioski.

        • @z Krosna
         Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał.
         Po pierwsze, mieszkańcy Mieczewa Świątnik i Radzewic jasno wyrazili się, co są w stanie dopuścić na naszym terenie. Na spotkaniach 3 lata temu padły bardzo konkretne argumenty, że nawet jeśli strefa przemysłowa powstanie, to nie ma szans aby była dochodowa dla Gminy.
         Piszesz: “Po drugiej debacie ustalono, że przedstawiciele Świątnik i Mieczewa (z mocnym akcentem na Mieczewo) przedstawią swoje propozycje i koncepcje dla tych terenów”
         Mieszkańcy napisali list i nigdy Burmistrz nie poprosił o spotkanie. Piszesz o jakimś odstąpieniu od rozmów??? Przemysław Mieloch nigdy nie podjął takich rozmów, pomimo kilku wizyt na zebraniach w Mieczewie.
         Bardzo się jednak mylisz osobo “z Krosna”, sugerując, że nie było reprezentanta naszego interesu. Mieczewo i Radzewice jasno wskazały kto ma ich reprezentować w Gminie w kadencji 2014-2018. Osobiście prowadziłem rozmowy i zadawałem pytania w sprawie terenów o których mowa. Nie uzyskałem jednak żadnych konkretnych odpowiedzi. Jedyne co powiedział Przemysław Mieloch przez 4 lata, to sugestia, że jakieś formy usług jednak chciałby tam zachować z licznymi ograniczeniami i obostrzeniami.
         Tak naprawdę byliśmy zmuszeni do 1 września 2018 czekać na rozpoczęcie rozmów.

        • @Roman Kolankiewicz -Radny Rady Miejskiej
         Do niczego nie byliście Państwo zmuszeni. Wiem co piszę, byłem świadkiem tych rozmów. Postanowiliście wystąpić z petycją nie przystępując do rozmów, które miały dać consensus w sprawie. To był Państwa ruch, ale woleliście załatwić to inaczej niż było to ustalone z burmistrzami. Nie Pan Mieloch miał wystąpić z inicjatywą, ale przedstawiciele Mieczewa i Świątnik.
         Pisze Pan:
         “Tak naprawdę byliśmy zmuszeni do 1 września 2018 czekać na rozpoczęcie rozmów.”
         Mieliście Państwo z tym wystąpić po debatach w Mieczewie i Świątnikach jeszcze w 2016 roku…
         Mam wrażenie, ze świadomie wybraliście Państwo rozwiązanie siłowe.

    • @wyborca, masz rację i ja się nie nabiorę na plotki adwokata Przemysłowego 😉 zresztą on wykazuje coraz większa nerwowość więc cos na rzeczy być musi;)

 4. Wchodzę sobie na stronę i widzę,że Wielka Pardubicka tuż,tuż.Nerwy napięte jak postronki,napięcie sięga zenitu. Wybierz dobrze Mosino,czego i sobie życzę.
  Wybierz przedstawicieli dla siebie,a nie znowu dla Rorusia,bo w RM obecnej kadencji miał on ci szabelek zbyt dużo.

 5. Panie Janie…
  Miejmy nadzieję!… nie tę lichą, marną,
  Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
  Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno
  Przyszłych poświęceń w duszy bohatera
  Tylko tyle i aż tyle …

 6. Panie Janie …
  Daremne żale, próżny trud, Bezsilne złorzeczenia!
  Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia.
  Świat wam nie odda, idąc wstecz, Zniknionych mar szeregu:
  Nie zdoła ogień ani miecz Powstrzymać myśli w biegu.
  Trzeba z Żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe:
  A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę!
  Tylko tyle i aż tyle …

  • @Marek ,,Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
   Choć macie sami doskonalsze wznieść;
   Na nich się jeszcze święty ogień żarzy…

   Ze światem, który w ciemność już zachodzi
   Wraz z cała tęczą idealnych snów,
   Prawdziwa mądrość niechaj was pogodzi..,,

   Skoro już tak mamy walczyć na poezję 🙂
   (czego to z człowieka ta kampania wyborcza nie wyzwoli;))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.