Informatyzacja Rady Miejskiej

W czwartek, 21 stycznia miało miejsce szkolenie radnych w zakresie posługiwania się programem e-Sesja. Radni na podstawie umowy użyczenia otrzymali tablety GoClever 1010 Mobile Pro wartości 478 zł (brutto). Po zakończonej kadencji radni muszą zwrócić tablety lub wykupić po aktualnej cenie rynkowej
Od tej pory radni nie będą już otrzymywać materiałów w formie papierowej, będą głosować elektronicznie, a system będzie nie tylko zliczał wyniki głosowania, ale i je dokumentował i archiwizował.
System eSesja umożliwia radnemu szybkie dotarcie do wszystkich materiałów, ponieważ są one w sposób uporządkowany archiwizowane.
Również dyskusja będzie przebiegała sprawniej, gdyż system będzie tworzył listę chętnych do zabrania głosu i odmierzał czas wypowiedzi. To spowoduje sprawniejszy przebieg sesji. Mieszkańcy obecni na sesji będą mogli w niej uczestniczyć bardziej świadomie, gdyż na ekranie dostępne będą wszystkie materiały związane z porządkiem obrad.
Mieszkańcy poza tym będą mogli się zapoznać z wszystkimi materiałami dotyczącymi sesji i posiedzeń komisji, w tym również z wynikami głosowań na stronie http://mosina.esesja.pl/.
Ponieważ pierwsza sesja z wykorzystaniem programu eSesja odbędzie się w środę 27 stycznia na tejże stronie nie ma jeszcze wielu materiałów.
Docelowo strona ta będzie wyglądała tak jak w Jarocinie.
http://jarocin.esesja.pl/
Tam wszystkie głosowania są imienne. http://esesja.pl/4327

Całkowity koszt wprowadzenia sytemu eSesja to  22 715,64 zł brutto (system, szkolenie, tablety).
Warto wiedzieć, że dotychczasowy system obsługi Rady Miejskiej opierający się na druku uchwał i załączników to spory wydatek.
papier

2 Comments
taboret 01/02/2016
| |

Nareszcie działa !

taboret 24/01/2016
| |

Fajne to to. Już wkleiłem adres na pasek. Skoda że do tego nie ma audio.