II Pielgrzymka Sołtysów do Kórnika

Organizatorem pielgrzymki jest Zbigniew Tomaszewski – prezes zarządu powiatowego Poznańskiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, radny Rady Powiatu i sołtys Czmońca.

pielgrzymka-soltysow-fot-b-wroblewski
Pielgrzymka rozpoczęła się w Kolegiacie Kórnickiej Mszą Świętą, której przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki. W homilii arcybiskup przybliżył zebranym sylwetkę generałowej Jadwigi Zamoyskiej – córki Tytusa Działyńskiego – działaczki społecznej i autorki dzieł o tematyce religijno-wychowawczej. Poinformował o toczącym się procesie beatyfikacyjnym.
W trakcie uroczystości kościelnych miało miejsce przekazanie sztandaru, który co pół roku przechodzi do innej gminy, gminie Pobiedziska. Po Mszy Św.  pielgrzymi udali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku. Przemarsz, w którym uczestniczyli sołtysi z Powiatu Poznańskiego i zaproszeni goście prowadziła Orkiestra Dęta ze Swarzędza.dyplom

Na sali OSP w Kórniku wręczono medale Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego oraz Medale i Dyplomy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, którymi zostali uhonorowani za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej m.in. sołtysi z naszej gminy:

  • Bronisław Sznura – Mieczewo –  27 lat,
  • Bogdan Koralewski – Sasinowo – 21 lat,
  • Ryszard Rybicki – Krosno – 17 lat,
  • Maria Błoszyk – Baranówko – 17 lat.

Gratulujemy!

Gośćmi honorowymi uroczystości kościelnych i świeckich byli: Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, Marszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Barbara Czachura, włodarze gminy Kórnik: Jerzy Lechnerowski i Antoni Kalisz, burmistrzowie i wójtowie gmin Powiatu Poznańskiego, Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radni powiatu i  radni gmin. Naszą gminę reprezentowali Burmistrz Jerzy Ryś i Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Kaptur.

pielgrzymka

0 Comments

No Comment.