Gratulacje dla Gimnazjum w Rogalinku!

W roku szkolnym 2016/2017 w gminnych gimnazjach uczyło się 254 uczniów. Gimnazjaliści dobrze napisali egzaminy końcowe. Z historii/wos wykazali się większą wiedzą niż ich rówieśnicy w kraju, województwie i powiecie. To mocna strona naszej gminnej edukacji. Od lat uzyskujemy z tych przedmiotów bardzo dobry wynik z egzaminu. Nasza młodzież zdobywa też dużo nagród w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
W tym roku również uzyskaliśmy wyniki wyższe niż śr. w kraju, województwie i powiecie z przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka angielskiego.

GIMNAZJALIŚCI Z ROGALINKA NAJLEPSI!

Wart odnotowania jest rewelacyjny wynik gimnazjalistów z Rogalinka z matematyki. Daleko w tyle pozostawili swoich rówieśników z pozostałych szkół w gminie.

Na 49 gimnazjów w powiecie poznańskim uzyskali z matematyki 3 wynik!  Tegoroczny wynik jest jeszcze lepszy od ubiegłorocznego. W 2016 roku wyprzedziło ich tylko 5 szkół i wydawało się, że już lepiej być nie może.

Również niezwykle wysoki poziom zaprezentowali uczniowie z Rogalinka z przedmiotów przyrodniczych zajmując w powiecie 4 miejsce na 49 gimnazjów.

7 lokata w powiecie z historii (w ubiegłym roku 8) to także świetny rezultat.

Bartosz Dłubała – absolwent roku – jest laureatem I Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów.

Powodem do zadowolenia jest także 7 miejsce z języka polskiego (w ubiegłym roku 14).

W przypadku tej szkoły to nie pierwszy tak dobry wynik.
O sukcesach  w 2016 r. można przeczytać  TUTAJ, a o wynikach w roku 2015 TUTAJ

Cieszę się, że mogłam osobiście pogratulować sukcesów Absolwentom, Pani Dyrektor Monice Szufnarowskiej, Nauczycielom i Rodzicom w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Gimnazjum nr 2 w Mosinie gratulujemy natomiast najlepszego wyniku z języka angielskiego w gminie i 6 wyniku w powiecie (na 49 szkół).

 

1 Comments
Maria 01/07/2017
| |

To ciekawe, że na wsi da się uzyskać taki wynik. Szacunek dla nauczycieli. Brawa dla uczniów. Teraz zaczną się dojazdy, trudne dojazdy do szkół. Życzę młodzieży wytrwałości i dalszych sukcesów.