Gmina pozyskała 2,5 mln zł na budowę hali

Gmina pozyskała 2,5 mln dofinansowania na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Krasickiego w Mosinie. Jest to ogromny sukces, gdyż do podziału było tylko 10 mln na cały kraj.
hala-sportowa

kryteriaWarunkiem koniecznym do spełnienia było zakończenie realizacji inwestycji w okresie nie dłuższym niż 4 lata licząc od  terminu złożenia wniosku.

W lipcu burmistrz podpisał umowę na budowę hali widowiskowo -sportowej przy ul. Krasickiego w Mosinie. Wybrano ofertę z ceną 9 899 901,58 zł.
Wykonawcą tej inwestycji będzie Zakład Instalacyjno-Budowlany Mateusz Maćkowiak, ul. Świętojańska 7, 64-310 Lwówek, kraj/woj. wielkopolskie.
Ta sama firma budowała oddany w tym roku  budynek szkolny przy ul. Krasickiego.
Zgodnie z ogłoszonym przetargiem budowa będzie realizowana w ciągu 3 lat. W tym roku zostaną wykonane roboty za 1 mln zł., w 2017 –  za 5,5 mln, a w 2018 – za 3 499 901,58 zł.

hala-sportowa-2

Jak informuje na facebooku zastępca burmistrza Przemysław Mieloch na ukończeniu są prace nad koncepcją pływalni, która ma powstać przy parku “Strzelnica”.

W czasie dwukrotnych wizyt w Departamencie Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego uzyskaliśmy wstępne zapewnienie o możliwości dofinansowania w wysokości 3 mln zł.
Wniosek o dofinansowanie złożymy w październiku po przyjęciu ostatecznej wersji koncepcji.

1 Comments
Zainteresowana 14/09/2016
| |

Nie jestem Mosinianką z urodzenia, mieszkam tu zaledwie 10 lat. Przeżyłam tu tylko 16 % czasu z mego dotychczasowego życia. Przedtem mieszkałam ponad 50 lat w Poznaniu oraz na Dolnym Śląsku. Sądzę, że mam dostatecznie duże spectrum czasu za sobą, aby dokonywać ocen. Dziś z perspektywy minionych lat mogę z całą pewnością powiedzieć, że miasto i gmina Mosina stwarzają swym mieszkańcom bardzo przyjazne warunki życia. Wokół dużo przyrody, piękne lasy i jeziora, rzeka Warta ze swymi meandrami, urzekające krajobrazy, ciekawa, a nawet frapująca historia tego regionu.
Niezwykle ważni są też ludzie. W czasie mego tutaj życia spotkałam i spotykam wciąż ludzi życzliwych, empatycznych, takich, z którymi chętnie każdy człowiek porozmawia. Ludzie ci sprawiają wrażenie zadowolonych ze swego bytowania w Gminie Mosina i z poczynań aktualnej władzy Miasta i Gminy. Sama również należę do osób zadowolonych z faktu, że życie me tutaj płynie. Dostrzegam starania Pana Burmistrza i Jego Zastępcy o to, by ten region stał się nowocześniejszy, niż dotąd. Widać, że Panowie ci zdążają właściwą drogą do celu, jakim jest poprawa życia w naszym regionie. Ich decyzje w wielu obszarach są oparte na rzetelnej wiedzy, są profesjonalne. Panowie Burmistrzowie osiągają zamierzone cele, a przykład ostatni to sukces w zakresie uzyskania dofinansowania w wysokości 2,5 mln zł na budowę hali sportowej w Mosinie. Za skuteczne pozyskiwanie środków finansowych chwali naszą aktualną władzę nawet Starosta Wielkopolski. Aż żal, że o poprzednich władzach tego powiedzieć nie można. Myślę, że społeczność mosińska za mało chwali swe władze, wybrane taką zdecydowaną większością głosów. Dajmy naszym panom Burmistrzom znak, że jesteśmy z nich zadowoleni, bądźmy z nich dumni ! Niech inne gminy znają nasze mocne strony. Wiadomo od zawsze, że Polacy tylko narzekać potrafią, a każda inna nacja chwali się byle czym, choć czasem nie ma powodu. A tak po ludzku: każdemu potrzebne jest uznanie i przyjazne uściśnięcie ręki ! Dlaczego tylko narzekać i żalić się na wszystko ? A może sami jesteśmy mało aktywni w czynach, a mocni w gębie jedynie ? Zajrzyjmy w swoje wnętrze i dokonajmy samooceny: czy wszystko robimy tak idealnie, jak wymagamy tego od innych, a od władzy w szczególności ? Znaj proporcjum, mocium panie!