Film, który zainteresował radnych

Rejestr umów/zobowiązań zainteresował wiele osób. Uwagę kilku radnych zwróciła realizacja filmu promocyjnego przez Agencję Reklamową Magazyn Pomysłów Adam Wilczyński.

24 stycznia 2020 r. radny Dominik Michalak zapytał o cel nagrania filmu, tryb wyboru oferty, datę realizacji oraz adres, pod którym można znaleźć zamówiony materiał.

12 lutego wpłynęła odpowiedź:
Co z niej wynika?
Podstawą zamówienia było złożenie oferty konkursowej na realizację przez czeską spółkę Zazitkova Akademie s.r.o. ścieżki turystycznej wraz z wieżą widokową w koronach drzew w pobliżu Wielkopolskiego Parku Narodowego ewentualnie w zakolu Warty.
Więcej TUTAJ
Film został zrealizowany i przekazany do Urzędu Miejskiego w Mosinie 25 października 2019 r., a opublikowany dopiero 6 lutego 2010, zapewne w związku z zapytaniem radnego.

https://www.youtube.com/watch?v=cJoDU7mjG1M
Z uwagi na krótki czas realizacji zamówienie zostało złożone z wolnej ręki firmie powiązanej z urzędnikiem zatrudnionym w Referacie Promocji.
Tak się składa, że krakowska firma, która wyprodukowała ten film ma także mosiński adres, co można sprawdzić W Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Sytuacja, że urzędnik zamawia usługę w firmie, z którą współpracuje w trybie z wolnej ręki nie powinna mieć miejsca.
Niepokoi także fakt, że nie była to wyjątkowa sytuacja. Ta sama firma dostarczyła do Gminy zestaw gadżetów promocyjnych za 6 600 zł.19 myśli na temat “Film, który zainteresował radnych

 • 17/02/2020 o 10:04
  Permalink

  Oczywiście, że gmina kamerę posiada. Pani Agata, robi dobre filmy promocyjne, ale pan Kuba jak widać lepiej kręci. Gmina chce zrobić ścieżkę w chmurach i wysłała ofertę do czeskiej firmy, która zażądała materiału poglądowego? To brzmi jak bajka na użytek naiwnych radnych.
  Gmina ma w swoich zasobach sporo materiałów reklamowych zrobionych przy użyciu drona.
  chociażby https://youtu.be/ad2mz6GpeU4
  Są też filmy amatorskie. https://youtu.be/6Zhe9lgJ9j4 lub ten o kominie https://youtu.be/Ax8uKn8HxEM
  Ten jest nakręcony z motolotni, ale ciekawy, bo z 2010 roku. Można popatrzeć, co sie zmieniło. https://youtu.be/AinPOVU9EDs
  Przy okazji film o czerwonce, która miała powstać w 2018 roku, ale dotąd nie powstała… https://youtu.be/DCJ9c72zs4o

  Odpowiedz
  • 17/02/2020 o 11:51
   Permalink

   Też mi tak coś było nie halo, że kręcą dla oferenta. Jednak jak ktoś kręci, to azymut mu obojetny.

   Odpowiedz
 • 14/02/2020 o 22:53
  Permalink

  Pismo burmistrza nie wyjaśnia na czym polegał konkurs do którego wpłynęła aplikacja Zazitkova Akademie s.r.o.
  Nie bardzo rozumiem dla kogo ten film nakręcono, dla uczestnika konkursu?

  Odpowiedz
 • 14/02/2020 o 21:05
  Permalink

  Vlog samorządowy pełni funkcję informacyjną. Z jednego z odcinków vloga mieszkańcy ulicy Łaziennej dowiedzieli się o decyzji budowy mostu. Złożyli dziś petycję, w której wyrażają stanowczy sprzeciw wobec tego pomysłu.

  Odpowiedz
  • 14/02/2020 o 21:29
   Permalink

   a którzy to radni będący sumieniem Mosiny, lobbowali za budową mostu ?

   Odpowiedz
 • 14/02/2020 o 19:39
  Permalink

  Do tej pory emitowane przez UM filmy nie promowały miasta, otoczonego smogiem. Najnowszy film, to jakaś “pozytywna” zmiana i pokaz skłonności do autokrytyki… Nie oceniam jakości filmu, bo nie jestem specjalistą od pozyskiwania środków zewnętrznych, jak pan Jakub. Zupełnie jak w czeskim filmie.

  Odpowiedz
  • 14/02/2020 o 19:43
   Permalink

   co ten nicpoń, radny Kasprowicz Łukasz z Dymaczewa Nowego, zrobił ? Zakpił z burmistrza na facebooku? Toż to grozi karą chłosty ! O tempora o mores !

   Odpowiedz
   • 14/02/2020 o 20:32
    Permalink

    P. Mieloch nie ma poczucia humoru. Więcej dystansu do siebie Panie Burmistrzu 😉

    Odpowiedz
    • 14/02/2020 o 20:39
     Permalink

     Kiedy ja wszedłem na youtube byłem 25 oglądającym. 21 radnych, burmistrz, autor, pan Jakub i karp.
     Rachunek się zgadza.

     Odpowiedz
   • 14/02/2020 o 20:36
    Permalink

    Odzyskał wenę twórczą. Kiedyś jego muzą była pani Springer.

    Odpowiedz
   • 14/02/2020 o 20:44
    Permalink

    Ja miałem taki plan, by sprawdzić przy pomocy pewnego Jasia lat 2.5 czy vlog o cenie 27 za śmieci może zastąpić Binga. Odstąpiłem jednak, bo pomyślałem, że chłopak się wkurzy jak usłyszy, że jakiś pan chce mu uszczuplić o 27 zł ,500 plus.

    Odpowiedz
  • 15/02/2020 o 11:23
   Permalink

   W Mosinie mamy w ciągu doby w środku miasta około 400 kopcących Tirow, które zafundowała nam pani Springer, to jak ma byc czyste powietrze w Zielonej Gminie. Po wybudowaniu stacji naprawczej dla Tirow i stacji benzynowej przy Sremskiej przyjdzie kolej na zanieczyszczanie wod gruntowych co zawdzieczamy burmistrzowi Rysiowi.

   Odpowiedz
   • 15/02/2020 o 20:08
    Permalink

    Pani Halino.
    Po pierwsze, istnieje już Stacja Kontroli Pojazdów przy ulicy Śremskiej, a dokładnie u wylotu ulicy Krosińskiej na ulicę Śremską. Mało tego, właściciel ww. stacji z wielką ochotą chciały przy niej uruchomić myjnię. Po drugie, z radością dowiadujemy się, że przy ulicy Śremskiej powstanie Stacja Paliw, której budowy nikt wcześniej nie sygnalizował. Po trzecie, istnieje Stacja Kontroli Pojazdów, a także warsztat naprawczy na terenie ZUK Mosina. Mówiąc konkretniej, wszystkie te obiekty zlokalizowane są w granicach Pośredniej Strefy Ochronnej Ujęcia Wody Mosina-Krajkowo i jak dotąd nikt z tego powodu nie rwie sobie włosów z głowy (może z wyjątkiem obecnego burmistrza, ale o to go nie podejrzewam). Krótko mówiąc obiekty takie o których Pani pisze już istnieją na wskazanym terenie, a każdy nowy ma szansę być wykonanym w lepszej i nowocześniejszej technologii i w wykonaniu zgodnym z obowiązującymi normami i obostrzeniami. Jeśli mówimy o możliwości zanieczyszczenia wód gruntowych, to więcej uwagi należy zwracać na istniejące składowiska odpadów (tereny GS oraz tereny PSZOK), gospodarkę rolną w tym wylewanie gnojowicy na terenach uprawnych zlokalizowanych pomiędzy ulicą Śremską i Gałczyńskiego, brak odwodnienia dużych powierzchni ulic zlokalizowanych na osiedlach wokół ulicy Śremskiej, składowanie odpadów na wielu posesjach, mycie aut itd. W wielu miejscach na terenie Mosiny składowane są samochody przy-wiezione zza zachodniej granicy (często rozbite z wyciekającymi płynami) oraz różnego typu części pochodzące z rozbiórki aut. Proszę wskazać choć jedno takie składowisko, które posiada zabezpieczony plac przed wnikaniem płynów technologicznych i innych zanieczyszczeń do gruntu. Firma Aquanet nie wyraziła zgody na budowę rowu odwodnieniowego (rów W5) dla osiedla nr 5 nowe Krosno i części Krosna, między innymi dlatego, że nie chciano zanieczyszczonej wody opadowej nie tylko w zasobach wody gruntowej, ale przede wszystkim w zasobach wody głębinowej. Moim zdaniem dużym błędem wcześniejszych władz było dopuszczenie do równoczesnego istnienia na omawianych terenach zarówno strefy przemysłowej jak i osiedla mieszkalnego. Jeśli była tam strefa przemysłowa, to należało ją pozostawić lub po upadku SFM powstałe tereny przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe, szkołę, przedszkole sklep itd.

    Odpowiedz
    • 15/02/2020 o 22:15
     Permalink

     Z niektórymi kwestiami nie polemizuję, bo ich nie znam.Kiedyś chyba na Geoportalu, trochę przypadkowo wyświetliła mi się pajęczyna rur prowadząca z hal do tych zbiorników na terenie zakładów przemysłowych.
     Nawet gdyby to nie była żadna strefa, to chyba drobne przegięcie, bo właściwie czemu one służą?
     Ten na terenie Story w mpzp robi jako WS- czyli naturalny zbiornik wód śródlądowych.
     Bardzo mnie ciekawi na co zostanie przerobiony w nowym planie.Zwłaszcza, że w obowiązującym wystaje poza płot i wkracza na tereny miejskie.
     Jakoś sami dla siebie nie możecie tak zrobić i budujecie za spore pieniądze zbiornik zamknięty.
     To powinno skłonić do refleksji. Także Przewodniczącego KOŚ, który prosił kiedyś u Rohra o zarejestrowanie większej ilości tirów w Mosinie.

     Odpowiedz
     • 15/02/2020 o 23:28
      Permalink

      Lokalizacja zbiornika dla osiedla Nowe Krosno, to tereny o takiej budowie geologicznej, że na budowę zbiornika otwartego nie wyraził zgody Aquanet w obawie o możliwość skażenia zasobów podziemnych wody zarówno wodą opadową z ulic, jak i wypłukanymi z torfów i gytii związkami kancerogennymi.

 • 14/02/2020 o 09:54
  Permalink

  Czeska spółka córka jest blisko Zlicina co mi się skojarzyło z rozbójnikiem Rumcajsem.
  Umowa na 6600 mówi, że gadżety mają związek z grantem na szkolenia internetowe.
  Kto pozyskał tajemniczy grant i od kogo, kto kogo szkoli i po co?
  Czy chodzi o to, że burmistrz co piątek szkoli lud Mosiny?
  Jeszcze mi się przypomniało dziwne poczucie humoru pani Sekretarz, która mówiła , że zobowiązania to nie umowy,a w pustym ciągle rejestrze umów stoi jak wół napisane:
  “Prezentowany Rejestr Umów obejmuje zobowiązania zawarte od dnia 1 stycznia 2020 r.”
  Zdaje się,że Sylwester był w UM Mosina bardzo pracowity.

  Odpowiedz
 • 14/02/2020 o 09:17
  Permalink

  Magazyn pomysłów współpracował z e-telewizją po której pozostał orła cień, kiedy p.Jakub przeszedł do urzędu.
  Zdaje się, że ktoś o takim imieniu i nazwisku jak szef agencji reklamowej startował w Mosinie na radnego.
  Zazitkowa jest :
  “Zážitková Akademie sro (w skrócie ZAK) jest spółką zależną niemieckiego koncernu Erlebnis Akademie AG – z siedzibą w Bad Kötzting, jest największym operatorem terenów przygodowych w Europie. ”
  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.z-ak.cz/en/home&prev=search
  Mam takie rymowane pytanie czy UM Mosina ma kamerę na stanie?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.