Ekrany akustyczne

Witam Państwa po urlopie. Nazbierało się trochę spraw, otrzymałam wiele pytań w mailach. Zacznijmy od ekranów wzdłuż torów kolejowych.
Dzisiaj ten temat będzie dyskutowany w Kalejdoskopie Wielkopolskim w Radiu Merkury  między godziną 16.10, a 17.00.

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/ekrany-stanely-protest-za-pozno.html

Mimo obietnic, że przy przejazdach będą przeźroczyste, a pozostałe ekrany w Mosinie będą nie szare tylko zielone, zamontowano niebieskie słupy i szare panele.

Takie zapewnienie 8 czerwca 2016 r. otrzymał burmistrz po licznych pismach i monitach.
ekrany

W tym samym czasie, kiedy wpłynęło do urzędu ww. pismo, rozpoczął się montaż niebieskich słupów. Burmistrz domagał się wyjaśnień i realizacji złożonej obietnicy. Montaż trwał nadal, a odpowiedź z PKP PLK  S.A. nie nadchodziła.

Po interwencji posła p. Bartłomieja Wróblewskiego u Pawła Neumanna, dyrektora Regionu Zachodniego PKP PLK S.A. otrzymaliśmy informację, że ekrany zostaną zmienione/przemalowane na zielone, a przy przejazdach zostaną umieszczone ekrany przeźroczyste.

16.07.28 pismo PKP PLK S.A. do Burmistrza Gminy Mosina dotyczące ekranów 

mail do posła B. Wróblewskiego

wiadomość od posła Wróblewskiego 

Spora część mieszkańców negatywnie odbiera zmiany, które się dokonują w najbliższym otoczeniu po zamontowaniu ekranów.
…wersja zielona, ale nadal to jest ściana przez która nie widać zieleni, krajobrazu, to podział osiedli, miejsce na grafitti, tunel dla pasażerów pociągu, brak orientacji podczas powrotów do Mosiny, gdzie sie jest … katastrofa,  jak w obozie…
Jeżeli muszą być ekrany to takie, które nie niszczą krajobrazu, a się w niego wpisują… Chodzimy do galerii i muzeów, żeby patrzeć na piękne dzieła, a w codziennym życiu funduje się nam brzydotę… kto na to pozwala?
Czy konieczne są ekrany betonowe brzydkie i ograniczające widoczność, np. przy Biedronce w Mosinie? Jeżeli będą tutaj betonowe ekrany pięknie odnowiona stara BARWA i widok na kościół od strony wschodniej zniknie. Widoczność przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego będzie też utrudniona,np. przy awarii rogatek nie będzie widać nadjeżdżającego pociągu… W Czempiniu są przejrzyste ekrany, co będzie w Mosinie brzydota czy estetyka ???