Ekrany akustyczne wzdłuż torów

Autorom projektu modernizacji linii kolejowej z Poznania do Czempinia zabrakło wyobraźni. Obustronne ekrany akustyczne chronią przed hałasem, ale psują krajobraz.
Mieszkańcy za ochronę przed hałasem zapłacą mało estetycznym, ograniczającym pole widzenia widokiem.
Po tym jak Burmistrz Gminy Czempiń uzyskał zamianę części ekranów na przeźroczyste starania w tym kierunku podjął nasz burmistrz Jerzy Ryś a także burmistrz Puszczykowa.

Jazda takim tunelem będzie męcząca dla podróżujących pociągiem.

11 Comments
Kapelan 12/12/2015
| |

Mieszkam przy ul. Torowej wiec teoretycznie hałas przejeżdżajacych pociagów powinien mi i mojej rodzinie najbardziej przeszkadzać. Może to kwestia już przyzwyczajenia ale o wiele bardziej dokuczliwy był dzięk przejeżdzajacych tirów przez przejazd kolejowy na ul. Śremskiej niż nieszczęsne pociagi. Ekrany akustyczne wiele nie zmienią, w domach i tak nie slychać przejeżdżajacego taboru a wibracje pozostaną. Myślę, że właśnie te wibracje są bardziej uciążliwe od dzwieków. Po za tym widok jadacego pociagu to aktualnie najwieksza frajda dla mojej pociechy 🙂

kasik 07/12/2015
| |

Witam.Zastanawiam się w czym tak na dobrą sprawę jest problem…..Pociągi jeżdżą już od wielu wielu lat i zawsze ich przejazd hałasował…..Nie jeżdżą co 5 minut…. .Ekrany może i są potrzebne ale czy konieczne? jeśli ktoś kupował działkę i budował dom w pobliżu torów kolejowych to był świadomy że wiąże się to z hałasem i brakiem ciszy i tu nie ma prawa mieć pretensji o to.To tak jakby ktoś kupił dom pod lasem i narzekał że zwierzyna podchodzi mu pod płot lub koło stacji benzynowej i mu paliwo śmierdzi…….ja też mieszkam w centrum Mosiny przy głównej drodze i hałas samochodowy jest straszny ale mi ekranu nikt nie postawi ani znaku żeby auta jeździły wolniej i ciszej.Płacimy hałasem za postęp i nasze wygodnictwo……

Tor 05/12/2015
| |

PKP PLK przesuwa ciągle termin rozpoczęcia prac. Kiedy się zakończą nikt nie wie. Teraz wprowadza zmiany w projekcie, chociażby ta zamiana ekranów. Jak to się ma do finansowania unijnego. PKP miało dostać kilkaset milionów. Czy to znaczy, że ta forsa przeszła im koło nosa?

Jana 03/12/2015
| |

W specyfikacji technicznej zmodernizowanych torów jest informacja, że będą one znacznie cichsze od obecnych. Więc argumenty o głośnych rozpędzonych pociągach są bezzasadne.
Przy każdej prędkości te tory będą cichsze od obecnych.

wiórecki 03/12/2015
| |

Pani Małgosiu – od kiedy jest Pani rzecznikiem podróżnych? Oni sobie dadzą doskonale radę – tym bardziej o zmierzchu. Niech Pani dba o swoje nadobne uszka – bo to Pani będzie NIEUSTANNIE narażona na hałas mknących 160 km/godz pociągów. Niech sobie pociągi jadą tunelem – bo to i bezpieczne i znacznie cichsze. Nie trzeba być wybitnym futurystą by przewidzieć, że w przyszłości i tak tory zejdą pod ziemię. Nawet tu we Wiórku słychać wlokące się dziś pociągi, co będzie gdy śmigać będą z założoną prędkością? Niech rozum zwycięży a nasz burmistrz, jako inżynier, winien kierować się nade wszystko parametrami akustycznymi ekranów, mniej ich wyglądem. Czego z serca całego – dla paninego zdrowia – życzę.
PS. dla mnie mogą być dwa ekrany na kupie – w każdym razie od wschodniej strony!!