Dzień Nauczyciela w Rogalinie

Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
(B. Conklin)

Jutro Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej. Jest to  święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Od 1982 r. na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.
Wszystkim Nauczycielom życzymy cierpliwości, dobrych pomysłów, niegasnącego zapału, satysfakcji z sukcesów wychowanków, uznania i szacunku ze strony uczniów i rodziców.
Praca to niełatwa, życzymy więc sił, odporności na stres i dobrego zdrowia, by wszystkie ambitne plany udało się zrealizować.

 

„Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało.”
(
Janusz Korczak)


Każda szkoła obchodzi to Święto trochę inaczej. W tym roku miałam przyjemność uczestniczenia w obchodach Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Rogalinie. Razem z Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Romanem Kolankiewiczem wzięliśmy udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się od wręczenia pięciorgu najlepszym uczniom stypendiów ufundowanych przez Fundację im. Raczyńskich przy Muzeum Narodowym w Poznaniu. Wręczył je sekretarz Fundacji Mikołaj Pietraszak Dmowski. Dyrektor Szkoły Anna Bąk przedstawiła osiągnięcia stypendystów.
Mateusz Gliszczyński najmłodszy stypendysta – uczeń klasy piątej nie tylko uzyskał wysoką średnią, ale ma na swoim koncie sukcesy w wielu konkursach: I miejsce (drużynowo) w Gminnym Konkursie Matematyczno-Językowym ANGLOMAT,  wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK, II miejsce w IV Gminnym Konkursie MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA wśród klas czwartych oraz II miejsce w V Gminnym Konkursie Matematycznym.
Oprócz Mateusza stypendium otrzymali: Tomasz Kowalak, Barbara Nowik, Tymoteusz Wincek, Weronika Rusiniak. Ich sukcesy są również znaczące. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Stypendia będą przyznawane w kolejnych latach  wg  REGULAMINU.
Warto dodać, że 29 czerwca 2017 r. na wniosek Dyrektora, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, w porozumieniu z córkami Edwarda Raczyńskiego Rada Miejska nadała Szkole Podstawowej w Rogalinie imię Prezydenta RP hr. E. Raczyńskiego.
W dalszej części apelu były śpiewane i recytowane życzenia w wykonaniu klasy III oraz wręczenie przez Samorząd Uczniowski pucharów dla Nauczycieli w różnych dowcipnych kategoriach.Jutro na schodach pałacu w Rogalinie (od strony ogrodu francuskiego) nauczyciele przedstawią baśń O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. To niespodzianka dla uczniów.
Nauczycieli wesprą pracownicy Muzeum i absolwenci szkoły. W roli Myśliwego wystąpi nasz kolega – radny poprzedniej kadencji Piotr Wilanowski.
Przedstawienie rozpocznie się o godz. 15.30. Myślę, że nikogo, kto w 2012 r. oglądał inscenizację Kopciuszka w tym miejscu i wykonaniu Grona Pedagogicznego ZS w Rogalinie nie trzeba namawiać.

 

 


Wykorzystano zdjęcia Fundacji Raczyńskich i Szkoły Podstawowej w Rogalinie

0 Comments

No Comment.