Dziękujemy

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli wnioski do aktualnie tworzonego studium w sprawie wykreślenia strefy aktywizacji gospodarczej i nowego osiedla mieszkalnego na polach Rogalina,Świątnik i Mieczewa.
Z satysfakcją informujemy, że przez ręce naszego kolegi Piotra Wilanowskiego złożono w tej sprawie  394 wnioski, a za pośrednictwem Romana Kolankiewicza 202 pisma zawierające uwagi. Kilkanaście pism w tej sprawie mieszkańcy przekazali do wiadomości Rady Miejskiej.
Mamy też pewne informacje o licznych wnioskach składanych  indywidualnie.Ta bulwersująca sprawa skłoniła do działania przede wszystkim  mieszkańców Świątnik, Rogalina, Mieczewa i Mosiny, ale również Babek, Baranowa, Biedruska, Błażejewka, Bolewic, Brodnicy, Chojnic, Czempinia, Czerwonaka, Drużyny, Gądek, Grodziska Wlkp., Jaraczewa, Jezior Małych, Kamionek, Kościana, Kórnika, Krosna, Krzywinia, Książa Wlkp. Kuślina, Lubonia, Lucin, Lwówka,  Murowanej Gośliny, Nowego Tomyśla, Nochowa, Nowin, Oś Borek, Pniew, Poznania, Puszczykowa, Psarskiego, Radzewa, Radzewic, Rogalinka, Rokietnicy, Rożnowa, Stęszewa, Swarzędza, Śmigla, Śremu, Tulec, Wąsowa, Zalasewa,  Zbąszynia.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy determinacji w obronie słusznej sprawy.
W poniedziałek w południowej audycji Radia Poznań zastępca burmistrza Przemysław Mieloch stwierdził, że jest pewny, że kilka firm przeniesie swoją działalność z Mosiny do nowej strefy k. Rogalina. 

O jakich firmach mówił Pan Przemysław Mieloch? Będziemy wdzięczni za ich wskazanie.

 

1 Comments
Jacek S. 17/10/2018
| |

Idąc tym samym tropem, proszę o wywołanie podobnej akcji w celu likwidacji nielegalnie działającego parkingu w samym centrum historycznego i zabytkowego miejsca w Rogalinie, na alei łączącej pałac i kościół (Marcelino). Jak powszechnie wiadomo w nekropolii złożone są szczątki członków rodu Raczyńskich w tym Edwarda Raczyńskiego, byłego Prezydenta RP na uchodźstwie.
Z góry dziękuję.