Audyt w ZUK i PUK?

Prezes ZUK i PUK Andrzej Strażyński odszedł i już znalazł pracę gdzie indziej 👨‍💼, a zieleń usycha 

Czy obie spółki komunalne były dobrze zarządzane przez prezesa Andrzeja Strażyńskiego❓ Uważam, że należy przeprowadzić w nich porządny audyt, aby się tego dowiedzieć i określić, czy nowy prezes lub prezesi zarządu obu spółek przejmą bałagan 😱, czy może świetnie przygotowane do dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa 😃. To drugie jest mało prawdopodobne. Wiele wskazuje na to, że w spółkach nie działo się ostatnio dobrze.

1⃣ Podczas jednej z ostatnich komisji Rady Miejskiej radni zajmowali się fatalnym stanem zieleni 🌳🌳🌳. Za jej utrzymanie odpowiada ZUK. Uschnięte świeżo posadzone drzewka to powszechny widok w naszej gminie. Zmarnowane drzewa i pieniądze, bo zabrakło dozoru ZUKu i Gminy, która ZUKowi zleca utrzymanie zieleni.

2⃣ Od kilka lat łapiemy się za głowę 🙆‍♂🙆‍♀ – co myśmy zrobili wychodząc ze Związku Selekt, który zajmował się gospodarką odpadami w gminie❗ Gdy byliśmy w Selekcie płaciliśmy składkę 64 tys. zł rocznie, gdy wyszliśmy, koszty urosły dziesięciokrotnie. To prezes Strażyński namawiał radnych do wyjścia z Selektu, gwarantując, że będzie to dla gminy korzystne 👍 . W sukurs chętnie prezesowi przyszedł ówczesny zastępca Burmistrza Przemysław Mieloch, który zamiast szukać aliansów w tematach gospodarki komunalnej, woli być Zosią Samosią, zerwać współpracę z innymi gminami i samodzielnie realizować zadania. Specjalnie wówczas powołano kolejną spółkę komunalną i tak Andrzej Strażyński został prezesem dwóch spółek. Manewr wyjścia z Selektu zakończył się dużo większymi kosztami, brakiem kompetentnych ludzi, niewydolnością systemu 👎. Gospodarka odpadami w Mosinie 🚛 z pewnością jest niewydolna, skoro obciąża budżet grubo ponad przychody z opłat od mieszkańców.

3⃣ Dziwne rzeczy dzieją się również na targowisku mosińskim zarządzanym przez ZUK. Z niewiadomych przyczyn z pracy w ZUK nagle został zwolniony w ubiegłym roku jeden z radnych Rady Miejskiej, który zajmował się m.in. inkasowaniem opłat targowych. Jego następca na tym stanowisku twierdzi, że w poborze opłat dochodziło do malwersacji 💲💲💲. I w tym przypadku prawdopodobnie zabrakło zwykłego dozoru, który pozwoliłby wyjaśnić sprawę.

W ubiegłym roku spółka PUK odnotowała stratę ⬇. W tym roku być może ją odrobi ⬆, ale czy gospodarka odpadami nie będzie jej konsekwentnie pogrążać? Burmistrz Mieloch będzie dążył do tego, aby minimalizować wydatki Gminy na gospodarkę odpadami. Czuje, że popełnił błąd, namawiając radnych do wyjścia z Selektu, ale bardzo niechętnie się do tego przyznaje. „Negocjuje” zatem z prezesem PUK, aby wynagrodzenie dla spółki 💲 za odbiór i wywóz odpadów było jak najniższe, ale prawdopodobnie źle zarządzana spółka nie jest w stanie podołać ambitnemu zadaniu optymalizacji kosztów i osiąga stratę. A że spółki ZUK i PUK są ze sobą powiązane 🔀 nie tylko osobą prezesa (już ex), ale także siedzibą i de facto majątkiem, można łatwo przerzucać koszty działalności PUK na spółkę ZUK ➕➖, która odrobi straty swojej młodszej siostry. W rezultacie zieleń usycha.

Kto będzie następcą prezesa Strażyńskiego? Burmistrz na razie planuje powołać pełniącego obowiązki, a konkurs na stanowisko prezesa ZUK i PUK ogłosić 📢 nieco później. Nie jest łatwo wybrać dobrego prezesa w spółce komunalnej. Wybory są często chybione, skoro wyboru dokonują burmistrzowie, którzy sami nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu przedsiębiorstwem. Andrzej Strażyński ma CV doskonałe. 5 kadencji na stanowisku wójta Dopiewa, radny Rady Powiatu, zarządzał halą widowiskowo-sportową w Rokietnicy, absolwent Politechniki Poznańskiej i UAM na Wydziale Prawa i Administracji, posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego, zarządcy i pośrednika nieruchomościami, audytora finansów publicznych, audytora energetycznego. Co się zatem wydarzyło, że postanowił dojeżdżać do pracy dłużej i zostać prezesem również spółki komunalnej, ale we Wronkach?

Marcin Ługawiak
Radny Rady Miejskiej

47 komentarzy do “Audyt w ZUK i PUK?

 • 28/01/2020 o 16:36
  Permalink

  Własnie widzę odpowiedz Burmistrza Mosiny na zapytanie radnej Małgorzaty Kaptur z dnia 16.12.2019. Burmistrz odpowiedział, (chyba trochę późno bo 23 stycznia )że ogłoszenie o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu ZUK i PUK zostanie ogłoszone do 10 lutego tego roku. Ogłosił również ,że do 20 lutego przekaże informacje dotyczące kontroli finansowej w obu spółkach. Mam nadzieje, że będzie ona profesjonalna. Co do postępowania kwalifikacyjnego na prezesa zuk i puk osobiście uważam, że powinni być obserwatorzy aby wszystko było jasne, przejrzyste i nie wywoływało tyle emocji co we Wronkach, jak Wasz były prezes zwiał. Osobiście tego matacza kiedyś poznałem. Wasz Burmistrz chyba orłem nie jest, Czy to prawda, że kasę Strażyński pobierał z gminnej spółki? W pracy nie bywał w Grudniu! http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/rada/wnioski-zapytania-i-interpelacje-radnych/kadencja-2018-2023.html?pid=15805

  Dlaczego PREZES zwiał z Mosiny do Wronek? Układy na rynku Mosińskim wyczerpał? Mnie nie przekonuje, że z Burmistrzem nie mógł się dogadać. Fakt Wciągnął w niezły bajzel gminę Mosinę w sprawie gospodarki odpadowej. Jestem ciekaw ile ludzi prace straciło? To prawda że doprowadził do deficytu w gospodarce odpadowej? Czterech kierowników się zmieniało w dziale usług komunalnych na przełomie 2017-2018. Prawda czy fałsz?

  Odpowiedz
  • 28/01/2020 o 16:37
   Permalink

   Praca w PK Wronki też chyba nie jest wyczerpująca, bo wczoraj o 15 był już w Dopiewie na sesji. Odpadów odbierał nie będzie, z tą obniżką taryf za wodę to pic na wodę, więc jest dużo czasu na czytanie Czasu Mosiny i zachwyt nad własnymi artykułami w Czasie Dopiewa.

   Odpowiedz
   • 28/01/2020 o 17:12
    Permalink

    Opieprz słuszny.
    W temacie ZUK ja cały czas miałem wrażenie, że prezes jest zwierzchnikiem burmistrza. Gdyby złożył rezygnację z dniem 1 maja 2020, to Mosina by płaciła. Zapłaciła za grudzień wiedząc, że prezes świadczy usługi dla nowego pracodawcy i zobowiązał się do stworzenia systemu odbioru odpadów we Wronkach do końca roku 2019.
    Z odpowiedzi wynika, że 31 grudnia mieli walne…W tej odpowiedzi dobre jest to, że burmistrz nie używa słów rzetelna kontrola, bo nie będzie musiał kłamać. Będzie jakaś kontrola.

    Odpowiedz
   • 28/01/2020 o 21:21
    Permalink

    W ZUKU z dniem 1 stycznia powołano panią prezes. W związku z odpowiedzią na pytanie Przewodniczącej Małgorzaty Kaptur rodzi się pytanie na jakie stanowisko do 10 lutego ma zostać ogłoszone postępowanie kwalifikacyjne?

    Odpowiedz
 • 15/12/2019 o 22:14
  Permalink

  Czy został już ogłoszony konkurs na nowego prezesa Zakładu Usług Komunalnych i Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych? Czy te funkcje będą pełnione przez jedną osobę, czy burmistrz chce je rozdzielić?
  Szukam tej informacji, ale jej nigdzie nie mogę znaleźć.

  Odpowiedz
  • 15/12/2019 o 23:34
   Permalink

   Ściągnijcie sobie mec.Płonkę, to wam pomoże przeprowadzić konkurs. Z konkursami to jest tak , że wygrywają w nich słuszni i wcześniej namaszczeni kandydaci. Ja bym postawił inne pytanie.
   Czy obecnie istnienie 2 spółek jest konieczne? To bardzo nieczytelny układ,który powoduje że zarząd przynajmniej jednej spółki będzie działał na jej szkodę.

   Odpowiedz
 • 06/12/2019 o 23:51
  Permalink

  Co dalej z ZUKiem i PUKiem? Podobno prezes będzie do końca roku siedział na 2 starych fotelach w Mosinie i jednocześnie na nowym we Wronkach. Jakoś nie słychać o ogłoszeniu konkursu na jego następcę. Ja obstawiam, że ta prowizorka utrzyma się co najmniej do wiosny.

  Odpowiedz
  • 06/12/2019 o 23:58
   Permalink

   Cysorz ma na pewno już kogoś w pogotowiu. Jego wybory personalne to pasmo sukcesów. Pamiętaj opatrzność czuwa. Gwarancją są równo złożone ręce do modlitwy i wzrok wzniesiony ku niebu.

   Odpowiedz
   • 07/12/2019 o 12:24
    Permalink

    będzie dobrze@ – Cysorz to ma klawe życie
    Oraz wyżywienie klawe!
    Przede wszystkim już o świcie
    Dają mu do łóżka kawę,

    Odpowiedz
   • 07/12/2019 o 14:08
    Permalink

    No i jak na rycerza przystało, miecz przytroczony do pasa. Tyle, że na parcianym sznurku. Niby taki rycerz, ale wcale nie rycerski…

    Odpowiedz
    • 07/12/2019 o 18:24
     Permalink

     Jednak jak zadmie w róg, to pływacy przypływają.

     Odpowiedz
  • 07/12/2019 o 18:22
   Permalink

   Endrju może siedzieć na dowolnej liczbie foteli. Bilokacja to jego specjalność.
   Mało brakowało a spotkałby się we Wronkach ze swoją i starostwa, ulubioną firmą drogową Colas.
   https://wronieckibazar.pl/obwodnicy-poki-co-nie-bedzie/
   Gdyby to była droga powiatowa to Colas już by robił. Tak jak kiedyś Szarotkową w Skórzewie na zlecenie
   Endrju, nie patrząc że działki w pozwoleniu na budowę są inne niż w rzeczywistości.

   Odpowiedz
 • 17/11/2019 o 20:59
  Permalink

  cicho sza@ – myślę, że po odejściu Prezesa nastąpi przeciek kontrolowany i będzie smród.

  Odpowiedz
 • 17/11/2019 o 16:25
  Permalink

  Jeżeli coś ma się rozwijać i ściągnąć klientów na targowisko w Mosinie to trzeba inwestować. Proponuje reklamę i bezpłatny autobus który będzie 3 lub 4 razy dziennie woził mieszkańców zwłaszcza w sobotę ale nie tylko dlaczego bo są korki głownie w sobotę. Cześć mieszkańców zwłaszcza tych w podeszłym wieku odpuszcza w tygodniu odpuszcza bo niema jak dojechać i tu jest apel do burmistrza i rady miejskiej żeby wziąć mało drobnostkę o wielkiej wadze pod uwagę.

  Odpowiedz
 • 17/11/2019 o 03:55
  Permalink

  @Cenzor z Mysiej na twoje pytanie?Zapytaj się Burmistrza ciekawe co ci odpowie i zapytaj się radnych dlaczego milczą? Zapytaj jeszcze obecnego prezesa ŻUK jak już przebijesz się przez machine oporu i wielkiej nieświadome to daj znać

  Odpowiedz
  • 17/11/2019 o 09:27
   Permalink

   Chomik@ – myślę że sprawa zostanie poruszona na następnej sesji. Mam też nadzieję ,że radny Kasprowicz który wypatrzył naradzających się nocą radnych z Burmistrzem, jako wytrawny dziennikarz śledczy pociągnie ten wątek. Jak zapadnie cisza, to pozostanie sygnał obywatelski.

   Odpowiedz
   • 17/11/2019 o 17:41
    Permalink

    @Cenzor z Mysiej od myślenia nad tą patologią i wałkarstwem zakłamywnia prawdy manipulactwem i nieudolnoscia już mnie głową boli.Albo w prawo albo w lewo.Obecnie niewidze nic pośrodku.Osobiście nie potrafię zrozumieć dlaczego tego wałkarza co jest radnym i sołtysem boicie się ? Odpowiec mi Cenzorze z Mysiej?

    Odpowiedz
    • 17/11/2019 o 18:04
     Permalink

     Chomik@ – pytasz mnie jakbym był radnym.Ten osobnik jest w Radzie niewidoczny. Jeżeli go widywałem to na gminnych dożynkach jak maszerował w słomianym kapeluszu. Było to dawno wtedy kiedy wielkorządcą Gminy była Zofia z Czarnokurza. Jest w Radzie wielu opozycyjnych mądrali którzy powinni wiedzieć co z tym zrobić. Radni powinni być jak żona Cezara.

     Odpowiedz
     • 17/11/2019 o 18:19
      Permalink

      Cenzor z Mysiej@ pytam się jako mieszkańca kogoś kto jest mosinianem człowiekiem wykształconym znającym ten temat i nietylko. Prawo czy lewo?

     • 17/11/2019 o 18:28
      Permalink

      No i są, wszyscy. Niektórzy są jak jedna żona, inni jak druga itd.

     • 17/11/2019 o 19:10
      Permalink

      Sam Cezar był nazywany “mężem wszystkich kobiet i żoną wszystkich mężczyzn”.

     • 17/11/2019 o 19:13
      Permalink

      Cenzor z Mysiej@ to co Publiusz Klodiusz Pulcher będzie wolny bo ktoś się obawia potężnych krewnych?

     • 17/11/2019 o 20:32
      Permalink

      Pulcherowi nawet brodę dorobili. Podobno za jumanie publicznej kasy na sycyli ręce się ucina.
      Ten cały Pulcher coś zajumał na Sycylii?

 • 16/11/2019 o 23:06
  Permalink

  Pytanie jest hamletowskie, ale radnych nie zwalnia się ot, tak i na pstryk. Ja jestem zresztą zwolennikiem
  twardego zakazu pracy radnych w jednostkach podległych gminie. Jakimś cudem nasza demokracja jeszcze do tego nie doszła. Może za 100 lat dojdzie.Kury nie powinny zjadać jajek, bo ich utrzymywanie traci sens.

  Odpowiedz
  • 16/11/2019 o 23:20
   Permalink

   karp@ – że na zwolnienie pracownika powinna być zgoda Rady to już inna para butów. Ale przecież radny inkasent, zmęczony obowiązkami ,mógł sam poprosić o zwolnienie.

   Odpowiedz
   • 16/11/2019 o 23:40
    Permalink

    Pewnie mógł być bardzo zmęczony.
    Z innej beczki. Wasz ustępujący spec od odpadów, który będzie teraz specem od dobra i wod-kan,
    w swoim poprzednim wcieleniu podpisywał na pęczki oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Tam jest pouczenie o odpowiedzialności z art,233 kk. Przepis prosty nawet dla konia, ale nie dla wójta. Organy stwierdziły, że wójt tylko podpisywał, to co przynieśli mu niedobrzy pracownicy. Tak przez przypadek kancelaria S. obsługiwała Mosinę, Rokietnicę, Starostwo,a w wolnych chwilach ścigała Kasprowicza. Mnie ktoś mówił że mam tam teczkę założoną, ale mam na to wywalone. Przez przypadek S. był mentorem syna prokuratora rejonowego, który został adwokatem . Przez przypadek we wszystkich tych miejscach pojawiał się były specjalista od naprawy telewizorów czarno-białych, który stał się wójtem, a w Mosinie to już posypały się fakultety. Upraszczasz jakbyś urodził się wczoraj i nie wiedział, że oprócz faktów są jeszcze układy, a na niektóre nie ma rady. Do czasu.

    Odpowiedz
    • 17/11/2019 o 00:14
     Permalink

     W gminie Dopiewo ludzie dzielą się na tych którzy się go boją, lub mu coś zawdzięczają.
     Z jednego gościa, który biegał po Poznaniu dla Baryły, a przedtem stał pod Pewexem, zrobił radnego, jak mu byli koledzy z mafii spalili dom. Póżniej zrobił tępaka dyrektorem szkoły, bo milicyjny klub sportowy załatwił mu wyższe. Wykazując przez okres kilku kadencji dochody uprawniające do korzystania z pomocy Gops, wyjeżdżał co najmniej 2 razy roku w Alpy.
     Teraz biedak jest deweloperem.Rozmawiałem kiedyś z przedsiębiorcą, któremu obiecał wygraną w przetargu i który robił różne rzeczy, które do niego nie należały. Jak zrobił to przegrał przetarg.
     Rozmawiałem z firmą, która graniczy z moją działką. Jak się mu się zgodzili wejść na nieruchomość, to ich wyrolował. Jego były kierownik referatu opisał kiedyś w necie co się działo w UG Dopiewo , co można streścić w słowach: albo ktoś ma haka na mnie, albo ja na kogoś.
     Wszyscy zgodnie twierdzili: nie będziemy kopać się z koniem. Może mam zaawansowaną wadę wzroku, ale cały czas widzę kucyka.Z osób którzy się dupka żołędnego nie boją, znam siebie.

     Odpowiedz
     • 17/11/2019 o 00:38
      Permalink

      Ja też się nie boję tego pana, który teraz, za zgodą naszego burmistrza będzie “upłynniał” “nadpłynność” finansową w kwocie 14 MILIONÓW złotych. Ma na to dwa lata – do emerytury, jak myślicie, mieszkańcy Mosiny, da radę to “przerobić”?
      U nas też ma zająć się śmieciami (do tej pory robiła to firma zewnętrzna.

 • 16/11/2019 o 18:12
  Permalink

  Kwota pobieranych przez gminę czynszów, koszty.?
  Wpływy ze strefy parkowania, koszty ponoszone na strefę na drogach, no właśnie jakich?
  Podlewania zieleni kiedy deszcz pada nie da się ustalić, bo i tak uschła. Rozumiem, że za taką koncepcją przemawiało to, że w czasie deszczu trzeba mniej wody do podlania, ale jednak jak nie padało też trzeba było podlać.Jak z tymi autobusami niskoemisyjnymi, to nie wiem więc się nie wypowiadam.
  Burmistrzowi nie przeszkadzało, że w dokumentach spółki w KRS nie ma wpływów z targowiska.Skwitował. Widocznie tak jak było, było dobrze. Rada Nadzorcza też uważa że było ok. i została skwitowana.

  Odpowiedz
  • 16/11/2019 o 18:37
   Permalink

   @karp kto płacił za wode do podlewania zieleni? jeszcze raz kto płacił za wode do podlewania zieleni?

   Odpowiedz
    • 16/11/2019 o 18:53
     Permalink

     Jak ktoś chce wiedzieć jak działają poszczególne obszary działania ZUKu to zapraszam ?
     Zaczniemy od tego Pani B.N

     Odpowiedz
   • 16/11/2019 o 19:23
    Permalink

    Pan, pani, czyli społeczeństwo.Czy wiesz, że podnosił to twój faworyt w RM Mosina?

    Odpowiedz
 • 16/11/2019 o 16:17
  Permalink

  To słowo padało już parę razy. Burmistrz wspominał o audycie, ale byłem pewien że ani on ani radni nie odważą się na kontrolę w spółkach. Może po odejściu człowieka, który będzie czynił dobro we Wronkach
  mniej będą drżeć kolana. Powstaje pytanie co ma się pod tym słowem kryć. Wójt Dobrowolska w Dopiewie zrobiła kontrolę po odejściu Strażyńskiego, która nie była audytem w myśl ufp, ale była to nazwa obiegowa.Oczywiście na podstawie dokumentów, które pozostały…
  Przez to musiałem się mocować z WSA, bo nie mogłem uzyskać dostępu do tego “audytu”.Na szczęście NSA jest trochę bardziej rozgarnięty. Czytam ze ździwieniem, że Strażyński jest audytorem.
  Może już zrobił audyt?

  Odpowiedz
  • 16/11/2019 o 17:09
   Permalink

   Jeden z obszarów został już zaudytowany przez Chomika. Obawiam się, że większości w Radzie mogłoby się to nie spodobać.Może zlecić to burmistrz, który pełni rolę Zgromadzenia Wspólników.
   Już sobie próbuję wyobrazić jak ewentualny audytor szuka rzeczy, które potwierdzą,że zleceniodawca źle sprawował nadzór nad spółkami.Ciężko mi idzie.

   Odpowiedz
  • 16/11/2019 o 17:51
   Permalink

   Czy będzie audyt w ZUK-u i PUK-u? Jestem bardzo wielkim zwolennikiem. jest wiele spraw do wyjaśnienia? jest bardzo dużo dziwnych posunięć w różnych obszarach funkcjonowania spółki należącej do gminy i dużo zatajania informacji natemat funkcjonowania. Naprzykład mienie komunalne? SPPN?Targowisko? Itp?

   Odpowiedz
  • 17/11/2019 o 00:42
   Permalink

   Jestem przerażona faktem, że Strażyński będzie teraz “naprawiał” nasze chodzące jak w zegarku Przedsiębiorstwo Komunalne… Jakim cudem pan Strażyński zwąchał się z Wronkami (bo nie przez Zakład Karny, nasz największy gabarytowo zabytek). Może ktoś może mi podpowiedzieć jakie nici łączą naszego burmistrza Wieczora z Waszym prezesem do kwadratu Strażyńskim?

   Odpowiedz
   • 17/11/2019 o 09:22
    Permalink

    Szwarc Gapa z Wronek@ – co łączy tych Panów – Platforma Obywatelska !

    Odpowiedz
    • 17/11/2019 o 11:03
     Permalink

     Wspólna platforma ale chyba i też drobna niechęć do prezesa który odszedł.Burmistrz wskazał kandydata, który nie ma związku z Zimnym.
     Pismo burmistrza do RN czytam w ten sposób że obaj kandydaci są cacy, ale specjalista od odpadów będzie cacany.Jeśli chodzi o likwidację nadpłynności burmistrz Wronek nie mógł lepiej trafić. Trafił mu się znakomity specjalista w tej dziedzinie. Teraz powrót do Mosiny.
     Tu panuje przekonanie, że wyjście z Selektu było błędem. Nie neguję, może taka teza jest słuszna.Wronki nie należały do żadnego związku radzieckiego i jeśli dobrze przeczytałem ich dokumenty,to system się domykał finansowo, a przetarg na następny okres wskazywał że znowu może się domknąć. Został unieważniony i pojawił się wybitny specjalista w dziedzinie odpadów.
     Zabawię się we wróżkę i widzę w szklanej kuli, że 2020 i następne się nie domkną. Do tego żeby wiedzieć, że przez najbliższe 2 lata nie zmienią się im taryfy za wodę. Żeby stwierdzić, że w wykształconej głowie coś nie styka, wystarczy ta konferencja prasowa. Z tego że przegrał w roku
     2010 wybory Endrju wyciągnął taki wniosek, że większość mieszkańców go popierała…

     , nie trzeba zaglądać do kuli, tylko do taryf.

     Odpowiedz
     • 17/11/2019 o 11:26
      Permalink

      Jeszcze taki rys historyczny. W czasie kampanii samorządowej w 2010 roku, Głos Wielkopolski
      ogłosił taki plebiscyt, w którym o miano najlepszego kandydata łeb w łeb szli Springer i Strażyński. Kable w UG Dopiewo i OSP były rozgrzane do czerwoności i ostatecznie wygrał Strażyński, a następnie przegrał wybory. Po przegranej w ramach akcji: wałkarze wszystkich krajów łączcie się, zadzwoniła p.Springer i zaproponowała posadę. Od razu zaczął walkę z nadpłynnością i płacił syndykowi SFM za teren, który w kw należał do prywatnych właścicieli.
      Podatnik mosiński zapłacił podwójnie i wroniecki też zapłaci.

     • 17/11/2019 o 11:47
      Permalink

      Audyt mogłaby przeprowadzić pani audytor z UM Mosina. Pisałem już, że moje wrażenie jest takie, że wiedzą przewyższa połowę pracowników urzędu, wziętych łącznie. Zajmuje się rozbrajaniem min, żeby p.Mieloch na nie nie nastąpił. Chyba we wszystkich referatach.
      Wtedy Cenzor z Mysiej zauważył, że zajmuje się nie tym co należy do jej obowiązków.
      Niestety miał rację. Wszystko wskazuje na to, że jej uwaga jest odciągana od obowiązków i jest
      rzucana do gaszenia pożarów. Jest też w RN ZUK. Głupio by wyglądało, gdyby audytowała sama siebie.

 • 16/11/2019 o 16:12
  Permalink

  W powyższym tekście kolegi Marcina zakradł się, zapewne niezamierzony, błąd. Mosina płaciła roczną składkę do Selektu w kwocie 64 tys., a nie 200 tys.

  Odpowiedz
  • 16/11/2019 o 21:48
   Permalink

   skoro obecny inkasent mówi o malwersacjach poprzednika to musi mieć na to dowody. Dlaczego nie sporządzono zawiadomienia o okolicznościach wskazujących na popełnienie czynu zabronionego ? Z powodzeniem może to zrobić każdy radny. Skoro radny Ługowiak powiedział ,,a,, to niech powie też ,,b,,.

   Odpowiedz
   • 17/11/2019 o 20:42
    Permalink

    Na mieście mówi się, że Mieloch ostro sprzeciwiał się zwolnieniu zasłużonego i zaradnego radnego. To w końcu jego maszynka do głosowania. Robi to co do niego należy na sesji, wiec po co się czepiać człowieka? A że sobie skubie tu i tam? Mówi się na mieście, że akurat tutaj prezes S. skonfliktował się o to z Mielochem, bo ten nalegał by mógł pracować dalej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.