Burmistrz absolutorium otrzymał, ale…

15 radnych głosowało za udzieleniem burmistrzowi absolutorium, dwóch radnych było przeciw, trzech się wstrzymało od głosu – wyniki głosowania TUTAJ . Radni mieli sporo uwag do realizacji budżetu. Uwagi były przedstawiane spokojnie i rzeczowo. Jednak już w czasie pierwszego wystąpienia doszło do sytuacji bez precedensu. Kiedy radny Andrzej Raźny dzielił się swoimi refleksjami, salę opuścił burmistrz Jerzy Ryś, a tuż za nim wyszedł zastępca Przemysław Mieloch.
Radny A. Cebulski zgłosił wniosek, by przerwać sesję, bo taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Takiego lekceważenia radnego nie spodziewałam się doświadczyć już nigdy. A jednak…

Władza bardzo ludzi zmienia. Niestety.
Szkoda. Wielka szkoda…


19 Comments
Iza 12/06/2017
| |

Czy mosińscy radni wiedzą komu i za co burmistrz przyznał nagrody w 2016 r.? Mam nadzieję, że premii nie dostał nikt z referatu planowania przestrzennego, bo to jak działa to największa porażka. Przewlekłość postępowania, zawieszanie sprawy, kłody rzucane pod nogi.
http://forumpuszczykowo.pl/kazdemu-wg-zaslug-dla-miasta-premierzy/

Janusz 31/05/2017
| |

Czy można się dowiedzieć, jakie uwagi do realizacji budżetu mieli radni?
Panie Burmistrzu, według mojej wiedzy absolutorium odnosi się do poprzedniego roku. Pan wymienia osiągnięcia gminy z bieżącego roku.

Jerzy Ryś 31/05/2017
| |

Pani Kaptur.
Pisze Pani: “Kiedy radny Andrzej Raźny dzielił się swoimi refleksjami, salę opuścił burmistrz Jerzy Ryś, a tuż za nim wyszedł zastępca Przemysław Mieloch.”

Wyjaśniłem, dlaczego opuściłem salę. Zresztą podczas różnych wystąpień wiele osób to robiło bo wiedzą, że cały ten obszar jest nagłośniony, by można było śledzić przebieg obrad. Według Pani, burmistrz nie może opuścić sali obrad kiedy występuje radny (nie ma znaczenia osoba radnego). Czy jest Pani pewna, że burmistrz nie ma takiego prawa i że jest one dane każdej innej osobie za wyjątkiem burmistrza czy jego zastępcy?
Proszę nie wystawiać się na śmieszność.

Zauważyłem, że podczas wystąpienia pana Radnego Andrzeja Raźnego ani słowem nie wspomniano że za:
– projekty zrealizowane i/lub rozliczone w roku 2015 pozyskano 6 938 492,28 zł,
– projekty zrealizowane i/lub realizowane oraz rozliczone w roku 2016 pozyskano 7 022 086,06 zł.
Że wnioski o dofinansowanie pozytywnie ocenione w 2017 r. są na kwotę 8 908 307,84 zł.
Że wnioski o dofinansowanie pozytywnie ocenione w 2017 r. – w trakcie oceny oraz listy rezerwowej to kwota 8 305 633,78 zł.
Nie wspominam o kwocie 15 mln zł wybronionej przed Naczelnym Sądem administracyjnym, bo tej informacji pan Radny Raźny mógł jeszcze nie posiąść.
pan raźny mówił o gospodarności, a właściwie niegospodarności obecnych burmistrzów. Proszę zatem wskazać mi okres w mosińskim samorządzie w którym wymieniane były takie liczby w odniesieniu do środków finansowych pozyskiwanych z zewnątrz. to Pani nazywa niegospodarnością? Wstyd!

Jerzy Ryś 31/05/2017
| |

Szanowny Panie (a może Pani?) Witku. Zapraszam do siebie by mógł Pan/Pani sprawdzić jaki jest burmistrz, a przy okazji okazać się odwagą z bycia obywatelem, który posiada także nazwisko poza nickiem.
Pozdrawiam serdecznie.

M. Kaptur 31/05/2017
| |

Z niepokojem zauważam coraz częściej postawę burmistrza w stylu Ludwika XIV, który zwykł mawiać “Państwo to ja”.
Burmistrz mówi – mój urzędnik, mój pracownik, moje pieniądze, ja, ja, ja. Odnoszę wrażenie, że rada jest mu potrzebna tylko do wyrażania aprobaty, głos niewpisujący się w oczekiwania jest przyjmowany ze zniecierpliwieniem.

Witek 31/05/2017
| |

“Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” jak pisał klasyk. Szkoda że pan burmistrz taki delikatny. Zresztą to już nie pierwszy raz.