Bezpieczeństwo na terenie powiatu poznańskiego

23 czerwca w godz. 12.00 14.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku  przy Pl. 20 Października 93 odbędzie się debata z  udziałem Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Starosty Poznańskiego, przedstawicieli władz samorządowych gmin Kórnik, Kleszczewo, Mosina i Puszczykowo oraz mieszkańców.

Temat spotkania: Bezpieczeństwo na terenie powiatu poznańskiego.

Zainteresowanych tematem zachęcam do udziału w debacie,  przekazywania spraw, pytań w formie komentarza pod tą informacją lub na m.kaptur@wp.pl

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie poznańskim w 2014 r. a także w poprzednich latach dostępne w formie prezentacji na stronie starostwa.

Materiały do pobrania

Zachęcam do zapoznania się z wieloma ciekawymi informacjami na tej stronie. Warte uwagi są szczegółowe mapy powodziowe.

5 Comments
TOR 09/07/2015
| |

Nie zgadzam się z Tobą taboret, że codzienna odprawa u burmistrza to panaceum na dobre funkcjonowanie straży. Od gadania nikomu nie przybędzie. A burmistrz powinien zarządzać a nie sterować ręcznie.

mieszkaniec 08/07/2015
| |

Burmistrz zarządzeniem określił regulamin Straży Miejskiej. http://bip.mosina.pl/zasoby/files/zarzadzenia/2015/z_00151_140_2015__z1.pdf
W paragrafie 10 czytam, że komendant jest zobowiązany do składania Burmistrzowi codziennych meldunków dotyczących odbytej służby. To nic innego jak ręczne sterowanie. Czy to jest realne? Przecież burmistrz ma inne obowiązki. Pojawił się interesujący zapis “kontrola uiszczenia przez handlujących opłaty targowej” – to na plus.Na plus też liczę podejmowanie interwencji w sprawie wadliwego oświetlenia ulicznego i stanu technicznego dróg i znaków drogowych.
Dziwi mnie natomiast zapis o interwencji w stosunku do bezpańskich i agresywnych psów jak również zwierząt wolno żyjących stanowiących zagrożenie dla mieszkańców. Przecież od tego mamy całodobowe pogotowie za 80 czy 90 tysięcy rocznie. Jak ma to robić straż to po co płacimy synowej pani radnej Szymczak?
W paragrafie 13 pkt 3 – nowość – patrol pieszy. Ciekawe, czy to będzie tylko na papierze, czy w realu też.

taboret 17/06/2015
| |