Bądźmy rozważni i odpowiedzialni

Niewątpliwie nastały dla nas wszystkich trudne czasy. Na terenie naszej gminy wystąpiły przypadki zarażenia koronawirusem.
Musimy być ostrożni i ograniczyć do minimum kontakty z innymi osobami. Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie innych.

Z uwagi na sytuację, w trosce o bezpieczeństwo radnych i urzędników, po konsultacji z wiceprzewodniczącym i przewodniczącymi komisji, zdecydowałam, że posiedzenia marcowych komisji się nie odbędą. Być może nie będzie także marcowej sesji.


WOKISS odwołał szkolenie, które miało się odbyć 19 marca.
Aquanet, którego przedstawiciele zostali zaproszeni na posiedzenie komisji, poinformował, że:
“W nawiązaniu do podjętych w dniu 10.03.2020 r. przez Zarząd Spółki AQUANET SA decyzji o ograniczeniu uczestnictwa Pracowników Spółki w spotkaniach,  w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 informujemy, iż przedstawiciele Spółki AQUANET SA nie będą uczestniczyć w zaplanowanym na dzień 17.03.2020 r. posiedzeniu Komisji Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Mosinie.

To nie oznacza, że radni nie wykonują swoich obowiązków.
Wczoraj przeprowadziłam ponad 20 rozmów telefonicznych.


Każda sytuacja ma plusy i minusy. Los nam daje wyjątkową okazję, żeby zwolnić tempo życia, dbać o rzeczy naprawdę ważne, zrobić coś, na co nie mieliśmy od dawna czasu.
Starajmy się zachować spokój i pozytywne myślenie. Wiele zależy od każdego z nas.

W trudnych chwilach zawsze wracają do mnie słowa Hemingwaya.

A jakie są Wasze ulubione motywujące cytaty?
34 Comments
karp 29/03/2020
| |

Burmistrz Mosiny karnie dostosował się luźnych zaleceń jakiejś pani z Sanepidu i zamknął targowisko.
Jakoś w mniejszym poważaniu ma to co twierdzi GIS i minister rolnictwa.
https://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/
https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/181181
Tak się zastanawiam się czy kiedyś otworzy i zwróci się z tym “z szacunku” do Rady?
Czy szanowna małżonka do końca kadencji będzie zmuszona kupować pyry i jaja na targowisku w Luboniu?
Ja tam wam nie żałuję, ale się głośno zastanawiam czy jak wszyscy przyjedziecie po pyry do Lubonia, to zagrożenie epidemiologiczne się zmniejszy?

karp 16/03/2020
| |

Tak Wiórecki, Mosina czy Luboń to nie Nowy Jork czy Poznań, ale też mało miast wielkości Mosiny ma strefy.
Jakoś do dziś nie jestem pewien jej legalności. Poznań podejmuje uchwały o zaliczeniu do kategorii dróg gminnych,
Mosina nie , a strefa musi być na drogach publicznych. Burmistrz na pytania Przewodniczącej zawsze wspierał się uchwałą WRN z 1986 roku. Mnie to za bardzo nie przekonuje, bo widziałem w kw, że niektóre drogi które były w wykazie z 1986 były wpisywane do kw kilkanaście lat później, a podstawą była decyzja Wojewody.Do dziś nie macie żadnych uchwał zaliczeniowych, a nie jest bez znaczenia czy gmina robi coś zgodnie z prawem czy z lewem.
Ostatecznie nie powinna być zbójem, który rabuje na rozstajnych drogach. Podobne wątpliwości mam co do tej nigdzie w Polsce niespotykanej opłaty targowiskowej, która wygląda jak zachęta do jumy.

Jarosław Olejniczak 16/03/2020
| |

Jan Marciniak. Jak strefa przynosi straty to należy wymienić operatora. Jako już były pracownik ZUKu mógłbym opowiedzieć o wielu nieprawidłowościach, mówiąc jaśniej jak ZUK byłby firmą przykładowo Pana Jana Marciniaka to jakby Pan swoją firmę traktował? Własnie tu zaczyna się całe niedbalstwo i brak zainteresowania ZUKiem.

karp 13/03/2020
| |

Kościół jest trochę w tyle, jeśli chodzi o środki ostrożności. Pierwszy śmiertelny przypadek miał miejsce w Czapurach, a zamknęli kościół w Malborku. Ten łańcuch ochrony przed wirusem jest tyle wart, co jego najsłabsze ogniwo.
Dobrze, że nie macie podpisanej umowy partnerskiej z Wuhan, bo wasza delegacja z kamerą by już tam była.
Przemysław I Niefrasobliwy zamyka poniewczasie Mosinę, a może poprzez żonę zamknąć też Luboń.

karp 13/03/2020
| |

Kto właściwie w Polsce może zamykać szkoły?
Do czasu kiedy szkoły zamknął rząd, trwała w najlepsza licytacja pomiędzy władcami Polski gminnej, kto jest większym twardzielem i dłużej ich nie zamknie. Zbierały się co 2 godziny sztaby kryzysowe, które puszczały w przestrzeń publiczną komunikaty, że na razie szkoły pozostaną otwarte, ale jak pandemia się rozwinie, to może za tydzień.
Kiedy rząd zamknął i słusznie, znowu do akcji przystąpili gminni notable i zamykali te same szkoły drugi raz.
W Polsce jest 2477 gmin i jeśli pod każdą z nich będzie musiała podjeżdżać karetka i pobierać burmistrzowi wymaz, to tych karetek zabraknie tam gdzie są potrzebne. Dlaczego nie pobierają wymazów zastępcom?
Jeśli można powoływać radnych do komisji drogą telefoniczną, to dlaczego burmistrz “w ramach wykonywania obowiązków służbowych” musi się kontaktować z proboszczami?

wiórecki 12/03/2020
| |

Na stronie czapurskiej kaplicy proboszcz opisuje dokładnie sytuację.
http://www.augustynczapury.pl/ogloszenia-parafialne.html