Aktywność obywatelska w praktyce

Na zdj. Grupa młodzieży z Gminazjum nr 1 w Mosinie w czasie warsztatów z liderem Anną Grześkowiak.

Trwa III edycja programu “Mała ojczyzna – wspólna sprawa”. Dwoje studentów jednej  z poznańskich uczelni w ramach wolontariatu organizuje w Gimnazjum nr 1 w Mosinie program edukacyjny dotyczący aktywności obywatelskiej.  Program obejmuje ok. 20 uczniów uczęszczających do drugiej klasy. W ubiegłym tygodniu odbyły się pierwsze warsztaty, w tym tygodniu mają miejsce kolejne. Zwieńczeniem całej inicjatywy jest gra miejska organizowana na terenie miasta Mosina, w której uczniowie mała ojczyznabędą rozwiązywali przeróżne ciekawe zadania dotyczące ich Małej Ojczyzny oraz wiedzy nabytej podczas warsztatów prowadzonych przez lidera.
Jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Polega na innowacyjnej metodzie pracy z młodzieżą, która ma poznać m.in. odpowiedzi na pytania: Skąd biorą się środki publiczne, jak przebiega ich dystrybucja?
Jak utrwalać nawyki i postawy przydatne w życiu społecznym? Jak wzbudzić poczucie związku, wpływu i odpowiedzialności za swoje bliższe i dalsze otoczenie?

Jest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji BGK i Fundacji Rozwoju Wolontariatu. W tegorocznej edycji 55 studentów-liderów zostało przeszkolonych z zakresu wiedzy obywatelskiej oraz metod pracy z młodzieżą, po to aby wraz z grupą studentów-wolontariuszy ruszyć do 55 małych miejscowości na terenie całego kraju, gdzie przeprowadzą warsztaty edukacyjne i gry terenowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program rozpoczął się szkoleniem dla studentów w marcu 2016 r.

Więcej informacji TUTAJ  oraz na facebooku

 

1 Comments
Casio 13/07/2021
| |

Wow, jakie to ciekawe, ja też wzięłabym udział w warsztatach figlarnych!