194 nagrody za szczególne osiągnięcia

Sądząc po ilości przyznanych nagród Urząd Miejski w Mosinie powinien działać wzorcowo.
Urzędnik otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy, trzynastą pensję, dodatek funkcyjny (sekretarz, zastępca skarbnika, kierownik USC, zastępca kierownika USC, kierownik i zastępca kierownika referatu, audytor, radca prawny, komendant i zastępca komendanta Straży Miejskiej).
Urzędnik może także z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań otrzymać dodatek specjalny w wysokości nie większej niż 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

W Urzędzie Miejskim w Mosinie urzędnik może liczyć także na spore nagrody. W 2018 roku pracownicy otrzymali łącznie 194 nagrody w wysokości 502 700 zł. Statystycznie każdy pracownik
2 razy w roku otrzymał nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł.


W Regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych Urzędu Miejskiego zapisano, że w ramach posiadanych środków pracownikowi można przyznać nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej.
Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje burmistrz z własnej inicjatywy lub na wniosek bezpośredniego przełożonego. Wniosek taki powinien posiadać uzasadnienie.
Nagroda powinna być wyróżnieniem. Kiedy nagrody dostają wszyscy, lub częściej niż raz w roku, powszednieje i przestaje być łączona z dobrą praca, a staje się kolejnym składnikiem wynagrodzenia.

Nagrody dla urzędników UM w Mosinie w 2018 roku

Tabela na podst. odpowiedzi na zapytanie radnego Łukasza Kasprowicza

Referatilość pracownikówilość nagród kwota ogółem
w tys. zł
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji72143,5
Mienia Komunalnego61438,1
Finansowo-Budżetowy153170,7
Planowania Przestrzennego61224,5
Ochrony Środowiska51331,5
Geodezji i Nieruchomości4822
Inwestycji i Rozwoju71333,5
Spraw Obywatelskich51022,5
Organizacyjny4 + 31426,9
Zarządzania Projektami i Funduszami Europejskimi3610
Straż Miejska91727,5
USC, Biuro Rady, BOI, Biuro Zamówień Publicznych, prawnicy, informatycy102371,5
samodz. stanowiska: audytor, koordynator ds. mediów, kier. Zarządzania Bezpieczeństwem3624
sekretarz1214,5
zastępcy burmistrza1222
skarbnik 1220

Warto dodać, że oprócz wyżej opisanych dochodów, część pracowników dostaje pieniądze z projektów unijnych, niektórzy mimo że są etatowymi pracownikami wykonują jakieś prace na podstawie umowy zlecenia.
Jedna z urzędniczek otrzymała z tego tytułu 12 tys. zł, dwie inne po 10,8 tys. zł.

Dane ze sprawozdań UM w Mosinie

W 2019 r. do 8 listopada Burmistrz Gminy Mosina przyznał nagrody za 327 760 zł. Otrzymali je m.in. zastępcy burmistrza:
Tomasz Łukowiak – 12 510 zł brutto
Adam Ejchorst – 11 000 zł brutto
oraz pracująca kilka miesięcy w tym roku była sekretarz – 4 000 zł brutto.

20 komentarzy do “194 nagrody za szczególne osiągnięcia

 • 03/01/2020 o 19:40
  Permalink

  Poczytajcie o swoim ZUK-owym indyku Mosinianie

  Wójt 2 stycznia 2020
  A gdzie ten wysokiej klasy specjalista od czynienia dobra?

  Grażyna Kaźmierczak 2 stycznia 2020
  Specjalnie przyjęty specjalista od śmieci w czasie “negocjacji” burmistrza siedział … na sesji…

  Edzia 2 stycznia 2020
  Tak … a teraz może mnoży chleb nad wartą….

  Ona 3 stycznia 2020Odpowiedz
  Kiedy był czas na przetargi dotyczące zagospodarowania odpadów, burmistrz zajmował się innymi (ważniejszymi dla niego) sprawami. Obmyślał jak skutecznie zakończyć współpracę z byłym Prezesem PK i jak wyeliminować z gry Macieja Pospiesznego… Sprawa przetargu leżała odłogiem. Teraz ,kiedy war leje się za kołnierz, burmistrz pozoruje troskę o społeczeństwo, rzuca się w wir odpadowych problemów. Nawet spektakularnie rezygnuje z sesji. Zamienił się rolą z nowym Prezesem- specjalistą wysokiej klasy w zakresie zagospodarowywania odpadów.
  To nowy prezes PK siedział rozparty na sesji. Śmiechu warte!
  Nie byłoby problemu, gdyby funkcję prezesa PK nadal pełnił p. R. Zimny. Ale cóż, burmistrz znowu obmyślał sobie diabelski plan i zamienił byka na indyka. Teraz ma to, co chciał, a konsekwencje tej decyzji poniosą mieszkańcy, których przecież burmistrz tak kocha.
  Za dwa miesiące dostaniemy finansowego łupnia.
  A co na to Wysoka Rada?
  Zadowolona?
  Znowu ?

  Odpowiedz
  • 03/01/2020 o 20:04
   Permalink

   No i misja Strażyńskiego w odpadach na razie dobiegła końca. Chciał sobie wybierać instalacje do współpracy, ale żadna z instalacji nie wybrała jego. Na razie będzie się realizować jako spec od wod-kan. Burmistrz Wronek zapłaci też za to, że będąc pod wpływem człowieka, który zawsze czegoś nie przewidzi, pokazał środkowy palec firmie współpracującej z instalacją. Jakoś nie kupuję tego, że nie mogli zawrzeć umowy, bo zmieniły się przepisy. To po co ogłaszali przetarg?
   Burmistrz Wieczór już kiedyś na pytanie odpowiedział. Przetarg to było tylko sondowanie ceny, bo chcieli zbierać odpady samodzielnie. Ten co nie przewidział, że nie wystarczy już powiedzieć, że zna się Starostę lub Wicemarszałka
   i wszyscy ze strachu gubią buty, nie przewidział na starcie w Mosinie, że za dzierżawę płaci się właścicielowi, a nie syndykowi, a potem że będzie tworzyć w Mosinie nową spółkę. Cóż, kupi Wieczorowi WUKO i zostanie ogłoszony wielki sukces.
   Ostatnio radny Michalak zadał pytanie z kim burmistrz Mieloch negocjuje cenę za wywóz odpadów. Padła odpowiedż, że z panią prezes Nowak. Po kiego grzyba było zabierać na podpisanie umowy w TP, prezesa który był wówczas na wylocie i było duże prawdopodobieństwo że będziemy z nim (jako grupa zakupowa)konkurować o instalację?

   Odpowiedz
 • 02/01/2020 o 17:31
  Permalink

  Mamuta ze żwirowni chyba przemilczę, albo nie ładny staw tam zrobił kolejne miejsce no zielone niezła kompostownia.

  Odpowiedz
 • 30/12/2019 o 14:50
  Permalink

  Milczący zastępca dostał nagrodę, chyba za milczenie i dogadzanie burmistrzowi. Referat Ochrony Środ. – leży, Referat Palnowania – leży, to za co są te nagrody z kieszeni podatników??? Niech radni pytają o uzasadnienie tak wysokich nagród, bo my mieszkańcy nie widzimy zasług nagrodzonych.

  Odpowiedz
  • 30/12/2019 o 15:29
   Permalink

   Można jeszcze przyznać nagrodę prezesowi ZUK, za przebywanie w tym momencie na sesji we Wronkach i równoczesną likwidację nadpłynności w Mosinie i Wronkach i Rohrowi za okupację Gałczyńskiego 7.

   Odpowiedz
   • 30/12/2019 o 16:53
    Permalink

    Słusznie Karpiu. ROHROWI należy się nagroda, za to , że od 15 lat ma prawo i zapisy w Uwarunkowaniach Środowiskowych podpisanych przez burmistrza Mosiny, głęboko w …………..
    Kiedyś jak Johanes w latach (2002 – 2014) byl zaproszony na Sesje, to swoim pomrukiwaniem i tupaniem w podłogę przywoływał radnych do porządku, jak uchwalali coś co nie było po jego myśli. Teraz nie musi, bo burmistrzowie z wyprzedzeniem spełniają jego oczekiwania. Przykre, że burmistrz Rys na odchodne wyraził ekpresową zgodę na budowę stacji obsługowej dla Tirow. Mieszkańcy to odczują i to bardzo.

    Odpowiedz
    • 30/12/2019 o 17:01
     Permalink

     Rada zaś ekspresowo zmieniła przeznaczenie niektórych działek od Śremskiej z U na U/P.
     Mosińskie Studium musi być niezwykle elastyczne, bo pozwala na zmiany przeznaczenia, bez zmiany Studium.

     Odpowiedz
     • 31/12/2019 o 15:57
      Permalink

      Szczęśliwego Nowego 2020 dla wszystkich, którzy czynnie uczestniczą na forum oraz dla tych, co czytają żeby każdy wyciągnął wnioski w Nowym nadchodzącym Roku.

     • 31/12/2019 o 16:57
      Permalink

      Szczęśliwego Nowego Roku i żeby radnemu Marciniakowi działał mikrofon do końca sesji.
      Pani Prezes ZUK większej empatii, Waldemarom większej pomysłowości w ustawkach, bo wczoraj jak zobaczyłem, że krytykują burmistrza, to byłem pewien że wszystko dogadane i wasza sesja przegrała konkurencję z książką Mroza, Rohrowi większej orientacji w terenie (bo Gałczyńskiego 7 nie jest jego) , panu Burmistrzowi cyferek i nazwisk w rejestrze umów itd. itp.

     • 02/01/2020 o 17:21
      Permalink

      Fachowiec od odpadów radny z Krosna zabrał głos jak rzadko na sesji 46 minuta ja bym wybudował mu na tylniej w Krośnie między świetlicą a jego chałupą kompostownie na odpady zielone i nie tylko ciekawe czy był by taki orzeł jak w gazecie https://www.gazeta-mosina.pl/2020/porozumienie-w-sprawie-odpadow/#comments To jest coś niebywałego, żeby wywozić 100 kilometrów odpady – radny Ryszard Rybicki. Dla mnie coś niebywałym jest jak było można walić własną gminę na tyle kasy na targowisku miejskim!!!

     • 02/01/2020 o 18:59
      Permalink

      W wojsku mówili:młody wiecznie ździwiony. Radnego dziwi to co mnie dziwiło w roku 2013.
      Podróże zielonych to jeszcze nic, bo dla zmieszanych to będzie prawdopodobnie tylko przystanek i pojadą sobie dalej. Skutki kretyńskiej ustawy z 2013 roku. Brak konkurencji i drożyzna zostały wpisane jako obowiązujące prawo i żaden skorumpowany … za to nie beknął.

     • 02/01/2020 o 22:23
      Permalink

      Tam chyba Wieczór popełnił błąd, bo prawdopodobnie okaże się że odrzucił bardzo dobrą ofertę, która się nie powtórzy. Zastanawiam czy nie był już wtedy pod wpływem kogoś komu się wydaje, że jest specjalistą od odpadów, wod-kan, sadzenia drzewek , a w istocie jest tylko wybitnym specjalistą w dziedzinie likwidacji nadpłynności.

 • 29/12/2019 o 20:34
  Permalink

  Planowanie przestrzenne będzie jeszcze większe:
  https://www.mosina.pl/komunikaty/praca-w-urzedzie-5
  Kiedy nastąpi kres zasilania nieudolnego referatu? Czyżby nowy kierownik nie wniósł nic nowego, albo jest jeszcze gorszy od poprzedniego? Tamta pani o ile mnie pamięć nie myli wraz z dwoma pracownikami wszystko ciągła i jakoś to wyglądało.

  Odpowiedz
  • 17/01/2020 o 21:49
   Permalink

   Referat nie będzie większy, bo z końcem roku odszedł jeden pracownik. Doszły mnie też słuchy, że w tym tygodniu zrezygnowała kolejna urzędniczka z pracy tam. Jeśli w firmie jest rotacja etatów to źle się dzieje. To nieważne, że to urząd. Oni działają dla nas. Ten chaos ktoś musi wyjaśnić. Dobry pracownik to doświadczony pracownik. Dlaczego tam nikt nie chce pracować? Ktoś coś wie więcej?

   Odpowiedz
   • 18/01/2020 o 11:32
    Permalink

    Jak zatrudniani są specjaliści wysokiej klasy przez burmistrza a nie pracownicy z wiedzą merytoryczną a nagradzane osoby mówiące tylko tak i myślący jak najwyższy – to urząd wkrótce będzie miał tylko specjalistów wysokiej klasy. Starzy pracownicy nie pamiętają takiego bałaganu w urzędzie i donoszenia przez życzliwe osoby za biurka na górę.

    Odpowiedz
   • 18/01/2020 o 12:08
    Permalink

    Za chaos panujący w tym i nie tylko tym referacie odpowiedzialny jest bezpośrednio burmistrz oraz jego pierwszy (a może jednak drugi) zastępca. Burmistrz jest swego rodzaju mistrzem w budowaniu konfliktów wśród podległych sobie pracowników. To także efekt swoistej polityki burmistrza, który pragnie otaczać się osobami całkowicie uległymi i pozbawionymi własnego zdania. To powoduje, ze świtę zasilają ludzie nijacy, bez ambicji oraz całkowicie oddani wodzowi. Przy tym często niekompetentni, ale nie przeszkadza to zarówno burmistrzowi, jak i jego pierwszemu (a może jednak drugiemu) zastępcy z uwagi na całkowite podobieństwo w tej materii.

    Odpowiedz
   • 18/01/2020 o 20:03
    Permalink

    To jeszcze nie koniec ucieczek z tonącego okrętu. W najbliższym czasie jeszcze dwóch pracowników zamierza rzucić wypowiedzenie w tym podobno jedna z osób na kierowniczym stanowisku. Doświadczona i lubiana.

    Odpowiedz
  • 18/01/2020 o 11:35
   Permalink

   Bo to jest specjalista wysokiej klasy proszę obejrzeć sobie sesję z listopada 2019r ja się jąkał i na zadawane pytania przez radnych i udzieli odpowiedzi na zadane pytania jak sprawdzi.

   Odpowiedz
 • 29/12/2019 o 11:23
  Permalink

  To pewnie świstak zamazujący nazwy Rohr i Stora Enso w postępowaniach środowiskowych, też dostał nagrodę.
  W sumie jeśli ja odmazuję, to co świśtak zamazał, to też powinienem dostać nagrodę.
  Nagrodę za najgłupsze zarządzenie roku dostała pewnie osoba, która przygotowała to zarządzenie:
  http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/burmistrz/rejestr-zarzadzen/zarzdzenia-2019/zarzdzenie-nr-mk.0050.123.2019-burmistrza-gminy-mosina-z-dnia-10-lipca-2019-r.-w-sprawie-powoania-komisji-mieszkaniowej.html
  Zarządzenia zmieniającego brak, a burmistrz i rada już dwukrotnie powoływali m.i.n Waldemara i Ryszarda na członków. Moim zdaniem to za mało, bo jeśli podstawa prawna pojawia się w grudniu, to Waldemara i Ryszarda trzeba powoływać od nowa. Fakt,trochę kabaret, ale nie karp go stworzył.
  Jeśli głupota jest premiowana, to znajduje dobre warunki do rozwoju. Co robi u was 5 osób w referacie, który dba o to by ZUK sadził drzewa w siatkach? Jedna osoba zamazuje, a co robi reszta?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.