Zaśpiewaliśmy razem hymn na rynku

No i zaśpiewaliśmy. Chyba dobrze wyszło. Dziękujemy wszystkim, za wspólne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy wszystkim, za wspólne uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo budujący był śpiew dzieci. Z różnych szkół, bez pomocy nauczycieli i rodziców, najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zaśpiewali pięknie wszystkie zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”. Brawo!

Bardzo budujący był śpiew dzieci. Z różnych szkół bez pomocy nauczycieli i rodziców zaśpiewały pięknie wszystkie zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”. Brawo!

Dzieci pięknie zaśpiewały Hymn Polski

Dziś, 11 listopada, w samo południe mieszkańcy gminy zebrali się na mosińskim rynku, aby wspólnie zaśpiewać Hymn Narodowy. Wspaniałe wydarzenie, narodziła się nowa tradycja, aby bez fajerwerków i nadęcia zamanifestować swój patriotyzm i okazać jedność, prawdziwą jedność. Dziś fragment wydarzenia i fragment Hymny w wykonaniu dzieci. Jutro postaramy się przygotować całość. Dziękujemy panu Markowi Dudkowi, że wsparł wraz ze swoimi współpracownikami uroczystość, strażakom z mosińskiej OSP za zdjęcia z drona, a Wam drodzy Mieszkańcy za przybycie. Kilkaset gardeł śpiewających wspólnie Hymn na mosińskim rynku, to wydarzenie, z którego Wszyscy możemy być dumni.

Opublikowany przez Gazeta Fakty Mosińsko-Puszczykowskie Niedziela, 11 listopada 2018

autor filmu: Łukasz Kasprowicz


Szanowni Mieszkańcy gminy Mosina,

11 listopada 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości Państwa Polskiego.

Uczcijmy to Święto razem.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.
Spotkajmy się o godz. 12.oo
na Placu 20. Października w Mosinie przy pomniku.

13 Komentarze

  1. Hymn hymnem , ale dalece smutny i niepokojący jest fakt , jak mało flag państwowych zawisło na fasadach naszych domów . Te dwa kolory były przez 123 lata nadzieją , tęsknotą naszych przodków . Czy dziś w 100 lecie odzyskania niepodległości nie winniśmy im czci , chwili zadumy ? Czy wstyd przyznawać się do polskości ? W filmie „ Jak rozpętałem 2 wojnę światową „ pada wypowiedziane słowami głównego bohatera zdanie : Polska jest tylko jedna … I 11.11.2018 powinniśmy to okazać .

  2. Kilka osób zwróciło się do mnie z pytaniem,kto był organizatorem wspólnego, tak udanego zaśpiewania hymnu narodowego.Odpowiedziałem. Prosili abym uczynił to także publicznie, bo krążą różne wersje. Informuję zatem,że głównym pomysłodawcą zaśpiewania hymnu w Mosinie był Bogusław Kapczyński. Pomagał mu Łukasz Kasprowicz – kwestie techniczne i rozpropagowanie wydarzenia w internecie, a także Mosińsko-Puszczykowski Klub Gazety Polskiej i koło Prawa i Sprawiedliwości w Mosinie.

    • Myślę, że najcenniejsze w tym przedsięwzięciu było to, że wzięło w nim udział wiele osób bez względu na poglądy polityczne. Inicjatywa była oddolna, ale na prośbę Łukasza Kasprowicza została wsparta przez Mosiński Ośrodek Kultury, który zapewnił profesjonalne nagłośnienie oraz OSP w Mosinie, która przy użyciu drona wykonała pamiątkowe zdjęcia.
      Mam nadzieję, że to pozytywne doświadczenie będzie dla nas wszystkich inspirujące.

  3. Nie rozumiem dlaczego w Mosinie msza w intencji Ojczysny jest w soboteę a nie w niedziele.
    Wygląda to ta jakby władze chciały odbębnić imprezę i mieć spokój w niedzielę. Czy nie można było zrobić i mszy i śpiewana hymnu w niedzielę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.