Powiat reklamuje gminę Mosina


Powyżej trwający 4 minuty film zamieszczony w sieci 9 marca 2017 r. Film ten powstał na zlecenie powiatu.


Poniżej Gmina Mosina reklamuje się sama – jeden z filmików zamieszczonych w Internecie pół roku temu. Ma 3 463 wyświetlenia.

 Pozostałe nakręcone wówczas filmiki były oglądane zdecydowanie rzadziej.

Gmina Mosina turystycznie – 1005 wyświetleń,
Gmina Mosina bezpiecznie – 802 wyświetlenia
Gmina Mosina sportowo – 683 wyświetlenia
Gmina Mosina mobilnie – 607 wyswietleń
Gmina Mosina inwestycyjnie – 599 wyświetleń
Gmina Mosina dla inwestorów – zaproszenie do współpracy – 535 wyświetleń
Gmina Mosina ekologicznie – 489 wyświetlenia
Gmina Mosina kulturalnie – 449 wyświetlenia
Gmina Mosina edukacyjnie – 403 wyświetlenia


Poniżej amatorski film Marcina Galasa – „Mosina – dworzec z drona” – 344 wyświetlenia

19 Komentarze

   • Tej sytuacji są winni urzędnicy obecnie jeszcze niestety pracujący w Gminie. To Z.S. i oni wydawali decyzje z rażącym naruszeniem prawa nie pytając nikogo o zgodę. To im zawdzięczamy parking dla Tirów po stronie osiedla bez ubikacji dla kierowców, brak ekranów akustycznych chroniących mieszkańców przed hałasem, poświadczanie nieprawdy w wywiadzie dla Głosu Wlkp. Szkoda, ze Pan jak wyczytałem opiera się w rządzeniu Gminą na ich WIEDZY MERYTORYCZNEJ.

     • Do Bartka: Prawo może być łamane byle by do kasy spływały pieniądze. Mieszkańcy tej gminy bez mrugnięcia muszą płacić podatki, jednak na skuteczne działanie urzędników broniące ich praw liczyć nie mogą. Przecież te firmy płacą podatki… przymknijmy oczy na ich działanie łamiące prawo, nie mówmy o nich źle, nie słuchajmy próśb i skarg mieszkańców, zamiećmy to pod dywan… w końcu przychody z podatku gruntowego od osób fizycznych to kieszonkowe… Przedstawia pan bardzo ciekawy punkt widzenia. Mam wrażenie, że ten pogląd wcielili w życie urzędnicy tej gminy.

      • Zgodzę się z Tobą – nie może być tak, że kosztem tych kilku milionów ludzie nie mogą spać w nocy. Szczerze to ta nowa ulica Gałczyńskiego to taki niechciany prezent. Jest wiele innych bardziej potrzebnych dróg do wybudowania.

   • Plany budowy obwodnicy miasta Mosiny mają wiele lat. Zmian nie widać od dawna i nie sądzę by w najbliższym czasie coś się zmieniło. Gmina sama pieniędzy nie wyłoży. Pomocy też nie uzyska bo urzędnicy piszą projekty które zawierają błędy techniczne dzięki którym na dzień dobry odpadamy z wyścigu o dotacje… Grunt to merytoryczne przygotowanie i zero populizmu…

    • Maks. Plany o których piszesz to w istocie koncepcja programowa. Ta koncepcja powstała w czerwcu 2011 roku, a więc nie można powiedzieć, że jest to wiele lat. Dokładnie niespełna 6. W tym roku zlecimy projekt tejże obwodnicy na odcinku od ul. Mocka przez ul. Sowiniecką do ul Śremskiej. Partycypacja w projekcie to nic innego, jak wykładanie części pieniędzy na ten zamysł. Jesteśmy po rozmowach z Wicemarszałkiem Województwa, panem Wojciechem Jankowiakiem w sprawie obwodnicy. Urząd Marszałkowski podejmie temat obwodnicy do 2020 roku. Obecnie pan Wicemarszałek zaproponował nam przystąpienie do projektu, co niniejszym czynimy. Maksie szanowny.
     Aplikowanie o środki zewnętrzne na takie inwestycje w części merytorycznej opierają się na projektach wykonywanych przez wyspecjalizowane firmy. Błędy oczywiście się zdarzają i nasi urzędnicy nie są tutaj wyjątkiem na mapie Polski. Pewne jest to, że błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi.

     Tak na marginesie, dzisiaj trwa przesłuchanie kandydatów na pracowników Referatu Planowania Przestrzennego. Niebawem podobne będzie dotyczyło kandydatów na pracowników Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy. Zapraszam wszystkich chętnych do aplikowania na ww stanowisko urzędnicze w Gminie. Szukamy kandydatów posiadających wiedzę praktyczną ale i teoretyczną, posiadających staż pracy w dziedzinie inwestycji kubaturowych, drogowych w tym przeprawy mostowe.
     Informacja o naborze tutaj:
     http://bip.mosina.pl/bip/oferty-pracy-w-samorzadzie.html

   • Marylka gmina nie tylko inwestor. Inwestor ma wpisane to w Uwarunkowaniach Środowiskowych, powinien mieć wpisane. Ekrany mogą być przejrzyste i tuz przy miejscy generowania hałasu(załadunku) na terenie inwestora a nie osiedla. Zobacz sobie jak jest wzorowo zabezpieczona firma DHL w Komornikach obsługiwana przez 11 Tirów a zobacz jak to wygląda w Mosinie w firmie obsługiwanej przez 200 Tirów. Stoi tam tylko 2 m płotek.

 1. Może mi ktoś wyjaśni o co tutaj chodzi. Zastępca burmistrza pan Mieloch wszędzie na pierwszym planie – na uroczystościach i w telewizji, a burmistrz Ryś albo nieobecny, albo robi za tło. Zawsze to pierwszy jest pierwszy, a drugi drugi, a u nas naodwrót. Kto tak naprawdę rządzi Mosiną?

  • Kolejność nie jest przypadkowa. Ryś ucisza w internecie gawiedź a Mielochowi marzy się Mosina jako siódma stolica Polski.Jak słyszę te zachwyty na zwiększaniem się ilości ludności Mosiny i wynikające stąd korzyści to szlag mnie trafia bo każdy jeden nowy przybysz to kolejne problemy infrastrukturalne a dochody wynikające z faktu zamieszkania tylko w znikomym stopniu pokrywają potrzeby. Buraczana developerka wychodzi nam bokiem a wicewłodarz jest pełen zachwytu. Jestem ciekaw czy tak jak chce Mieloch dowozić bezpłatnie lud pracujący do dworca kolejowego komunikacją gminną, będzie tez chciał dowozić proletariuszy z Czapur, Wiórka i Daszewic do ronda tramwajowego na Starołęce.

Dodaj komentarz